مسئولان بین هنرمندان انگیزه ایجاد کنند

رفسنجان - عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران با اشاره به اینکه یک نوع ناامیدی در مجموعه خوشنویسی استان کرمان حاکم است، گفت: مسئولان باید بین هنرمندان انگیزه ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ملک‌زاده شامگاه پنجشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه دومین جشنواره خوشنویسی استان کرمان در رفسنجان اظهار داشت: افراد مستعدی هستند که متاسفانه انگیزه لازم برای کار و رشد ندارند و آنچنان که باید و شاید فضای فرهنگی کرمان پویایی و شادابی و سرزندگی لازم را ندارد که این جوانان را به کار و فعالیت بگیرد و سفارشاتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه من کرمانی هستم و با بسیاری از خوشنویسان کرمانی ارتباط دارم، تصریح کرد: یک نوع گوشه‌نشینی و ناامیدی در مجموعه خوشنویسی استان کرمان حاکم است، در صورتی که ظرفیت و پتانسیل هنر کرمان بسیار بالاست.

عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران عنوان کرد: شور و شوق و انگیزه را مسئولان باید ایجاد کنند که اگر این اتفاق بیفتد و اگر انگیزه‌های لازم برای جوانان ایجاد شود کرمان به یکی از قطب‌های خوشنویسی کشور تبدیل خواهد شد.

ملک زاده خاطرنشان کرد: اتحاد انجمن خوشنویسان رفسنجان خوب است و جمعی پویا و فعال هستند و در دوسال گذشته دو نفر از خوشنویسان این شهرستان به مقام استادی نائل شدند که برای خوشنویسی شهرستان مهم است.

وی کیفیت دومین جشنواره خوشنویسی استان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: البته تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله دارد و در این رابطه باید تلاش کرد و بنگاه‌های اقتصادی قوی در این شهرستان وجود دارد که می‌توانند حمایت کنند.

عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران با اشاره به پیشنهاد برگزاری دوسالانه ملی جشنواره خوشنویسی در رفسنجان، تصریح کرد: این توانایی در شهرستان رفسنجان و استان وجود دارد که این جشنواره به صورت ملی برگزار شود و این کار انجام شود تأثیر مثبتی خواهد داشت.

کد خبر 4030290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =