مدیرکل بهزیستی اردبیل:

طرح پیشگیری از سالمندی در اردبیل اجرا می‌شود

شناسهٔ خبر: 4032450 -
اردبیل – مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: طرح پیشگیری از سالمندی برای اولین بار در سطح کشور در استان اردبیل اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد ستاری ظهر یکشنبه در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: در قالب این طرح از بروز معلولیت در دوران سالمندی پیشگیری شده و تلاش بر این است سالمندان جامعه سالم باشند.

وی افزود: علاوه بر این برای اولین بار در سال جاری مرکز روزانه سالمندان زن در استان راه‌اندازی شده و خدمات بهداشتی، روانی و درمانی به سالمندان زن ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان تأکید کرد: امسال اولین مرکز روزانه بیماران روانی مزمن زن نیز افتتاح خواهد شد و با توجه به اینکه مرکز ویژه زنان در استان نداشتیم، ایجاد چنین فضایی برای ارائه خدمات ضرورت داشت.

ستاری از جمله برنامه‌های سال جاری بهزیستی را توسعه گروه‌های خودیار عنوان کرد و گفت: در وضعیت فعلی ۱۷۵ گروه با عضویت دو هزار و ۹۰۰ نفر داریم و ایجاد ۱۵۰ گروه با ظرفیت دو هزار و ۴۰۰ نفر برنامه ریزی شده است.

بهره‌برداری از ۷۰ پروژه خدمات توان‌بخشی و پیشگیری

وی از جمله برنامه‌های سال جاری بهزیستی را بهره‌برداری از ۳۸ مرکز غیردولتی در حیطه خدمات مختلف بهزیستی برشمرد و گفت: از جمله دو اورژانس اجتماعی در نمین و بیله سوار افتتاح می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه اورژانس‌های اجتماعی در فاز نخست در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت و در ادامه شهرهای زیر ۳۰ هزار نفر جمعیت احداث می‌شود، اضافه کرد: علاوه بر این مرکز اجتماع درمان محور در پارس‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

ستاری با اشاره به بهره‌برداری از ۳۲ واحد مسکن مددجویی ادامه داد: اولین مرکز مشاوره سالمندان نیز در استان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از مرکز مشاوره ژنتیک ادامه داد: در هفته بهزیستی ۱۶ مهد روستایی و دو مهد شهری نیز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی به راه‌اندازی مرکز جامع حرفه‌آموزی معلولان اشاره و تأکید کرد: چهار مجتمع خدمات بهزیستی نیز در حاشیه شهرها به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی استان همچنین به راه‌اندازی کارگاه فرش‌بافی با کمک موسسه غیردولتی با ظرفیت اشتغال ۲۰۸ نفر در روستای انزاب اشاره کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 16 =