رئیس شورای فرهنگ عمومی اردبیل:

سلسله صفویه گفتگوی بین ادیان و مذاهب را بنیان‌ نهاد

شناسهٔ خبر: 4032513 -
اردبیل – رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل گفت: سلسله صفویه گفتگوی بین ادیان و مذاهب را بنیان‌ نهاد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی اردبیل تصریح کرد: خدمات خاندان صفویه در دفاع و صیانت از ارزش‌های کشور قابل‌توجه بوده و تبیین آن یک ضرورت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید به اینکه صفویه توانسته گفتگوی ادیان را بنیان‌گذاری کند و گفتمان امروز در دنیا بر اساس صلح و دوستی است، ادامه داد: خدمت بزرگ صفویه ترویج گفتمان صلح و دوستی است.

عاملی برگزاری همایش بین‌المللی نقش صفویه در تقویت مکتب اهل‌بیت (ع) را فرصت مغتنمی برای شرح خدمات صفویه دانست و خواستار مشارکت صاحب‌نظران کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه در برگزاری آن شد.

امام‌جمعه اردبیل تأکید کرد: در همایش‌هایی از این دست ضروری است جایگاه اصلی صفویه تبیین شده و شاه اسماعیل صفوی به عنوان الگوی ممتاز پاسداری از مرزها و ارزش‌های کشور به جوانان معرفی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تأکید به ضرورت معرفی شایستگی خاندان صفوی ایجاد مرکز تحقیقات صفویه را گام مؤثری در تحقق این هدف دانست.

وی متذکر شد: به دلیل اهمیت فعالیت این مرکز ضروری است ردیف اعتباری مشخصی برای آن تعریف شده و تمامی ظرفیت‌های پژوهش و تحقیق به منظور هویت‌یابی صفویه و معرفی خدمات آن به کار گرفته شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 7 =