معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان:

۹۶ شرکت حمل و نقل کالا در استان همدان فعالیت دارد

شناسهٔ خبر: 4032938 -
همدان - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: ۹۶ شرکت حمل و نقل کالا در استان همدان فعالیت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی پناهنده پیش از ظهر دوشنبه در جلسه حمل و نقل کالا در همدان اظهار داشت: موسسه ها و شرکت های حمل و نقلی نمی توانند برای راننده متخلف بارنامه صادر کنند.

پناهنده با بیان اینکه استان همدان دارای۹۶ شرکت حمل و نقلی کالا است، گفت: ۱۳ هزار و ۲۳۲ فقره انواع کامیون شامل ۸ هزار و ۱۱۸ نوع اتاق دار و ۵ هزار و ۱۱۴ فقره کفی است و ۱۹۰۴ راننده دارای کارت هوشمند در بخش حمل و نقل کالا فعال هستند.

وی با ذکر مزیت های صدور بارنامه آنلاین گفت: در طرح صدور بارنامه آنلاین مشخصات کامل راننده، کامیون، کالای بارگیری شده، زمان بارگیری، محل بارگیری و مقصد از طریق سرور مرکزی و سایر شرکت های حمل و نقلی قابل رویت است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان اضافه کرد: با استفاده از نرم افزارهای صدور بارنامه، چنانچه راننده متخلفی دارای پرونده محرومیت از فعالیت باشد، به علت ثبت شدن این تخلف در سرور مرکزی، برای این راننده به صورت اتوماتیک در هیچ نقطه کشور بارنامه صادر نمی شود.

وی اضافه کرد: کد رهگیری ۱۶ رقمی تنها در صورت ثبت تمامی اطلاعات مورد نیاز به شرکت های حمل و نقلی ارائه شده و آنها می توانند طبق این کد بارنامه را صادر کنند.

پناهنده تاکید کرد: بر اساس اطلاعات ذخیره شده در سیستم صدور بارنامه اطلاعات مربوط به شش ماه گذشته نظیر محل بارگیری و مقصد تخلیه بار به وضوح مشخص بوده و می‌توان به راحتی میزان کالای وارد شده، محل بارگیری و تخلیه را برای بررسی میزان موجودی کالا در استان مشاهده کرد.

وی گفت: در راستای تحقق و گسترش دولت الکترونیک علاوه بر طرح صدور بارنامه برخط یا آنلاین صورت وضعیت شرکتهای حمل و نقل مسافر نیز به صورت آنلاین و در شرکت‌های حمل و نقلی همدان صورت می گیرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 12 =