معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

۵ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش پایگاه‌های تابستانی

شناسهٔ خبر: 4033539 -
اردبیل ـ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در تابستان امسال بیش از پنج میلیون دانش‌آموز تحت پوشش پایگاه‌های تابستانی سراسر کشور هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فیض بعدازظهر دوشنبه در حاشیه همایش معاونین پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در تابستان امسال ۲۵ هزار پایگاه تابستانی در مدارس، ورزشگاه‌ها و مراکز تربیتی سراسر کشور دایر شده است.

وی افزود: این تعداد پایگاه نزدیک به ۳۰ برنامه تابستانی را اجرا می‌کنند و به طور میانگین هر هفته دو برنامه اجرا می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش یکی از اهداف همایش معاونین پرورشی و فرهنگی را ارزیابی برنامه‌های پایگاه‌های تابستانی دانست و گفت: در این همایش با گزارش‌دهی سه اداره کل زیرمجموعه معاونت پرورشی، هماهنگی لازم برای فعالیت‌های تابستانی وزارت آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت.

فیض در خصوص وضعیت و امکانات زیرساخت‌های تربیتی و فرهنگی مدارس افزود: در سال‌های گذشته سازمان نوسازی مدارس بر توسعه مدارس و نه فضاهای پرورشی تمرکز داشته است.

به گفته وی، با تعاریف جدید، سازمان نوسازی موظف شده است به حوزه زیرساخت‌های پرورشی نیز توجه داشته و از جمله رفع کمبود نمازخانه در مدارس را برنامه‌ریزی کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مدارس با جمعیت بالای ۱۰۰ نفر از نمازخانه برخوردار هستند و کمبود نمازخانه صرفاً در مدارس با جمعیت زیر ۱۰۰ نفر مشاهده می‌شود.

وی افزود: در برنامه‌های جدید وزارت آموزش و پرورش، تعریف الگوی «مدرسه مطلوب» در دستور کار قرار گرفته و این تعریف از سند تحول بنیادین وزارت در حال استخراج است.

فیض خاطرنشان کرد: از شروط «مدرسه مطلوب»، برخورداری از کتابخانه و کتابدار است که هر چند بار مالی سنگینی به دنبال خواهد داشت، اما امید می‌رود جهت تحقق آن، از ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی استفاده شده و کتابخانه همراه کتابدار در مدارس پیاده‌سازی شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 5 =