معاون پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش:

اندیشکده معاونت پرورشی در استان‌ها ایجاد می‌شود

شناسهٔ خبر: 4033580 -
اردبیل- معاون پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در برنامه‌های جدید این معاونت ایجاد اندیشکده معاونت پرورشی در استان‌ها در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فیض بعدازظهر دوشنبه در همایش معاونین پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش سراسر کشور به میزبانی اردبیل تصریح کرد: احیای معاونت پرورشی و بازنگری در ساختار سازمانی آن از جمله برنامه‌های پیش رو است.

وی افزود: هر چند قانون احیای معاونت پرورشی سال‌ها است توسط مجلس به تصویب رسیده اما به اقتضای زمان بازنگری در ساختار سازمانی آن ضروری است و در نظر داریم این تغییرات در دولت دوازدهم اعمال شود.

معاون پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: با توجه به پیشینه مطلوب فرهنگی در استان اردبیل ایجاد اولین اندیشکده معاونت پرورشی در این استان برنامه‌ریزی شده و به تبع در سایر استان‌ها نیز اندیشکده ها شکل خواهند گرفت.

فیض همچنین به ضرورت بازنگری در مأموریت‌های معاونت پرورشی و سازمان دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: هر چند مأموریت‌ها بر اساس اسناد بالادستی است اما ضروری است بازنگری و بررسی و تأمل صورت گیرد.

وی افزود: معاونت پرورشی تعلیم و تربیت فرهنگی و پرورش دانش آموزان را دنبال می‌کند و در همایش معاونین پرورشی و فرهنگی بررسی فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی نیز برنامه‌ریزی شده است.

در این جلسه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل نیز به برگزاری ۳۵ امین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی در اردبیل اشاره کرد و گفت: این مسابقات به شکل مطلوب و با بازتاب گسترده رسانه‌ای در سطح کشور برگزار شده است.

احمد ناصری تأکید کرد: مسابقات قرآنی از تجلیات سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش بر اساس چشم اندازه حیات طیبه است.

وی مسابقات قرآنی را فرصت انس و الفت دانش آموزان با قرآن دانست و افزود: علاوه بر این در رقابت‌های قرآنی استعدادهای برتر شناسایی می‌شوند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =