ضرورت توجه به حوزه آموزش/ازنصب سرعتکاه های غیراستانداردممانعت شود

فومن-جلسه شورای ترافیک فومن درحالی برگزار شدکه مسئولان از استاندارد نبودن سرعتکاه های نصب شده گلایه و وجود ضعف فرهنگی درمیان کابران حوزه جاده ای از جاده ها را دلیل نصب سرعت کاه اعلام کردند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم اصغری: جلسه شورای ترافیک شهرستان فومن پیش از ظهر چهارشنبه با حضور محمدرضا نازک کار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، سرهنگ محمدرضا محمدپور رئیس پلیس راهو استان، حسین اسماعیل پور فرماندار و جمعی از مسئولان دستگاه های مرتبط در سالن آیت الله بهجت فرمانداری شهرستان برگزار شد.

مهمترین موضوعاتی که در این جلسه از سوی مسئولان بیان شد لزوم توجه ویژه به حوزه آموزش، اجرای سریعتر پروژه ماسوله به ماجلان، استاندارد کردن نصب سرعت کاه ها در شهرستان فومن بود.

لزوم فراگیر شدن فرهنگ سازی و آموزش در حوزه ترافیک در سطح جامعه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فیزیکی و مهندسی راه ها، اظهار کرد: در این میان فرهنگ ترافیک از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 محمدرضا نازک کار افزود: وجود تمام زیرساخت های مناسب حوزه حمل و نقل و نبود فرهنگ استفاده مناسب از آن در سطح جامعه به منزله هدر رفت سرمایه گذاری در این حوزه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۷۸ یک سری اقدامات در مجموع حمل و نقل و پایانه های سابق و راهداری و حمل و نقل جاده ای کنونی آغاز شده است، گفت: این اقدامات در حوزه آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان انجام این اقدامات در راستای ایجاد این فرهنگ در نسل آینده است، خاطرنشان کرد: این فرهنگ سازی در زمینه بستن کمربند ایمنی ایجاد شده که امروز شاهد رعایت همه رانندگان درباره هستیم.

وی با بیان اینکه این فرهنگ سازی باید در تمام زمینه های حوزه ترافیکی فراگیر شود، تصریح کرد: البته به توجه به قوانین و مقررات تنها مختص به رانندگان نبوده بلکه در میان عابران پیاده نیز باید این فرهنگ سازی ها صورت گیرد.

نازک کار بالاترین آمار کشته های در میان عابران پیاده را مربوط به استان گیلان دانست و یادآور شد: وجود پراکنش جمعیت در حاشیه راه ها، بالا بودن تردد به صورت عرضی در بین راه ها همین دلیل احتمال تصادف با وسایل نقلیه بیشتر است.

عابران پیاده و موتورسیکلت سواران جامعه هدف راهداری برای آموزش

وی در ادامه با بیان اینکه عابران به عنوان جامعه ضعیف یکی از اهداف راهداری و حمل و نقل جاده ای است، اظهار کرد: موتورسواران در جایگاه دوم هستند که آن هم به دلیل وجود تعداد زیاد این وسیله و استفاده بیشتر مردم در سطح روستاها از آن است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به وضعیت شهرستان فومن در اجرای این طرح از سال ۷۸ تاکنون، گفت: هدف گذاری بیش از ۵۰ روستا که از این تعداد ۱۰ روستا در هدف گذاری نهایی این اداره کل قرار گرفته و آموزش ها در آنها اجرایی شده است.

وی همچنین به آموزش دانش آموزان مدارس حاشیه راه های اصلی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بعد از اجرای این طرح در سطح مدارس تلفات دانش آموزی نداشته ایم.

نازک کار ادامه داد: در سال جاری نیز در زمینه اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه های اصلی در سطح شهرستان فومن ۲۰ مدرسه در نظر گرفته شده است.

نصب ۳۷ سامانه ثبت تخلفات دیگر در آینده نزدیک در سطح راه های استان گیلان

وی به موضوع کنترل و نظارت در حوزه ترافیک اشاره و تصریح کرد: با توجه به پیشرفت های انجام شده اینکه از نیروی انسانی و مأموران راهنمایی و رانندگی در سطح جاده ها حضور داشته باشند به دلیل توسعه راه ها و افزایش وسایل نقلیه قابل قبول نبوده و باید به سمت استفاده از نظارت های غیرحضوری و مکانیزه حرکت شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به نصب ۳۷ سامانه ثبت تخلفات در طول راه های استان، یادآورشد: افزایش تعداد این سامانه دغدغه پلیس راهور و مسئولان در سطح شهرها است.

به گفته این مسئول نصب و راه اندازی این سامانه متحمل هزینه های بسیاری است که در کوتاه ترین زمان قابل اجرا نبوده ولی با پیگیری های مسئولان گیلان در آینده نزدیک شاهد نصب ۳۷ مورد دیگر از این سامانه در سطح استان خواهیم بود.

وی در ادامه به نیمه کاره بودن برخی پروژه در سطح شهرستان فومن و استان گیلان اشاره کرد و افزود: متاسفانه نبود نقدینگی لازم برای تسویه حساب با پیمانکاران در زمینه پروژه های گذشته سبب شده که برخی پروژه ها نیمه کاره شود.

نازک کار همچنین با اشاره به موضوع سرعت کاه ها، گفت: متاسفانه به دلیل ضعف فرهنگی از سوی کابران حوزه جاده ای ارائه پیام از طریق تبلیغات اثرگذار نبوده و نیازمند استفاده از یک عامل فیزیکی به عنوان سرعت کاه برای کاهش سرعت است.

وی با بیان اینکه پروژه ماسوله به ماجلان یک محور استراتژیک است، تصریح کرد: این پروژه به دلیل محدودیت اعتباری به کندی صورت گرفته و دو هزار و ۷۰۰ متر از ۱۷کیلومتر که در استان گیلان واقع شده آسفالت شده است که در صورت تامین مالی مابقی این پروژه تکمیل می شود.

نبود طرح مطالعاتی مناسب برای اجرای پروژه در سطح شهرستان فومن

فرماندار فومن نیز در ادامه در جلسه شورای ترافیک با بیان اینکه امروزه شاهد وابستگی سرمایه گذاری به حمل و نقل هستیم، اظهار کرد: در تمام دنیا سرمایه گذاری در مکان های به وجود می آید که حمل و نقل وجود داشته و حمل نقل نیز در جاهای رونق می گیرد که سرمایه گذاری صورت گیرد.

وی  با اشاره به اینکه در سطح این شهرستان سرمایه گذاریی که بتواند سبب برآوردن نیازهای عمومی جامعه، رفع مشکلات اقتصادی به بازآفرین تولید ثروت در شهرستان کمک کند وجود ندارد، گفت: البته یک مورد ارائه شده که با مانع ترافیکی برخورد کرده است.

حسین اسماعیل پور با تأکید برضرورت حمایت مسئولان استانی برای رفع این مشکلات در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: امیدواریم این مسئله به زودی حل شده تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری به شهروندان فومنی انجام دهیم.

اسماعیل پور با بیان اینکه نبود طرح مناسب سبب شده که گاها شاهد طولانی شدن اجرای یک طرح و پروژه و هزینه های اضافی در سطح شهرستان شویم، تصریح کرد: اگر طرح مناسبی برای ک پروژه وجود داشته باشد می توان با استفاده از پتانسیل های داخلی شهرستان در سطح روستاها اجرای شود.

به گفته این مسئول نبود طرح مطالعاتی مناسب سبب نیمه کاره رها شدن پروژه و در نتیجه تضعیف نظام، دولت و مسئولان در انظار عمومی و مردم می شود.

وی در ادامه به پروژه آسفالت ماسوله به ماجلان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه اوج حضور مسافرو گردشگر در این شهرک تاریخی در فصل تابستان بوده و زمان کار پیمانکاران برای اجرای این پروزه نیز در این فصل است که باید راهکاری مناسب اندیشیده شود.

فرماندار فومن همچنین تأکید کرد: به دلیل کم بودن فصل کاری برای پیمانکاران در این پروژه نیازمند یک همدلی و همکاری جمعی برای تسریع بخشیدن به اجرای این پروژه هستیم.

نبود زیرساخت های مناسب جاده ای با توجه به ظرفیت فومن

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سرعت کاه های نصب شده در حوزه شهری و روستایی استاندارد نیست، گفت : نصب چنین سرعت کاه هایی از بین بردن سرمایه ملی مردم محسوب می شود.

اسماعیل پور با بیان اینکه برخی از سرعت کاه ها بیشتر به خاکریزها شباهت داشته تا سرعت کاه، خاطرنشان کرد: سرعت کاه ها دارای یک استاندارهایی درباره نوع و اندازه هستند که انتظار داریم این استانداردها در نصب آنها رعایت شود زیرا در بحث توسعه روستایی ایجاد مشکل می کند.

وی در ادامه به برخی از ویژگی های ترافیکی شهرستان فومن اشاره و تصریح کرد: متفاوت بودن جمعیت سیار و ثابت در شهرستان فومن که برخی اوقات شاهد دو برابری جمعیت مسافر به نسبت جمعیت شهرستان هستیم که خود یک بار مضاعف در حوزه ترافیکی ایجاد می کند.

فرماندار فومن با بیان اینکه برای حل معضل ترافیکی باید به این موضوع توجه ویژه ای صورت گیرد، ادامه داد: زیرساخت های جاده ای در شهرستان فومن به ویژه در حوزه شهرک تاریخی ماسوله و قلعه رودخان با توجه به حجم جمعیت مناسب نیست.

وی همچنین با اشاره به اینکه بدترین اماکن شهرستان فومن ورودی های این شهر از سمت ماسوله، صومعه سرا و شفت است، یادآورشد: بررسی هر سه ورودی نمایان کننده چهره ای بسیار نامناسب از شهر است.

اسماعیل پور به تمایل مسئولان در حوزه مدیریت شهری برای ارائه بهترین خدمات به مردم شهرستان فومن اشاره و اظهار کرد: متاسفانه برخی اوقات اجرای پروژه مشمول زمان شده که سبب دلزدگی مسئولان و مردم می شود.

وی در ادامه با تأکید براهمیت آموزش و پیشگیری از حوادث، افزود: در زمینه آموزش و پیشگیری که با ضعف هایی همراه هستیم آمادگی لازم برای حمایت همه جانبه در سطح شهرستان وجود دارد.

فرماندار فومن با بیان اینکه در حوزه توسعه روستایی تمام تلاش خود را انجام می دهیم و نیازمند توجه ویژه مسئولان امر در سطح استان هستیم، گفت: ولی در این زمینه درباره اجرای پروژه های روستایی با برخی مشکلات مواجه هستیم.

کد خبر 4035585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =