آخرین سخنرانی سالانه تونی بلر

پیش بینی می شود که در آخرین سخنرانی سالانه " تونی بلر" نخست وزیر انگلیس که قرار است هفته آینده انجام شود، احزاب مخالف ، وی را به " نخست وزیر علیل و از کار افتاده" ملقب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه ایندیپندنت، موضوع امنیت از مهم ترین موضوعاتی است که " تونی بلر" در آخرین سخنرانی سالانه خود ( کوئین اسپیچ) و پیش از آنکه به عنوان نخست وزیر استعفا دهد، به آن خواهد پرداخت .

وی در این سخنرانی تلاش خواهد کرد تا این پیام را ابلاغ کند که همه چیز در وضعیت عادی قرار دارد.

پیش بینی می شود که احزاب محافظه کار به وی برچسب " نخست وزیر علیل و از کار افتاده بزنند" و این به خاطر آن است که وی قول داده که داونینگ استریت را سال آینده ترک کند .

البته بلر هم ضمن رد این انتقادها خواهد گفت که دولت از اقدامهای وی حمایت می کند که قول بسیاری از این اقدامها در بیانیه حزب کارگر در انتخابات عمومی سال گذشته داده شد.

همپیمانان بلر می گویند که وی می خواهد تا پس از انتخابات آتی برای پارلمان اسکاتلند، مجمع ولش و شوراهای انگلیس نیز در صحنه قدرت حضور داشته باشد تا اجازه دهد که بسیاری از لوایح تصویب شوند.

کوئین اسپیچ سخنرانی است که در آن ملکه و یا نماینده ای از جانب وی یک سخنرانی آماده شده را برای جلسه کامل پارلمان قرائت می کند و دستورالعمل دولت را برای سال آینده ارائه می دهد.این امر هر ساله انجام می شود و متن این سخنرانی از سوی دولت تهیه می شود.

اخیرا همزمان با برگزاری کنگره سالیانه حزب کارگر انگلیس در شهر منچستر،هزاران نفر دراین شهر با برپایی تظاهرات گسترده، خواستار کناره گیری فوری تونی بلر نخست وزیر این کشور از سمت خود شدند.

فشارها برای استعفای بلر افزایش یافته و اخیرا نمایندگان حزب کارگر با تنظیم نامه ای، خواستار استعفای وی شدند.همچنین، بسیاری ازمحافل افکارعمومی و حتی تعداد زیادی از کارشناسان حزب کارگر انگلیس که تونی بلر از آن برخاسته است؛ از وی خواستند پیش از پایان یافتن دوره کنونی نخست وزیری، استعفا دهد.  

کد خبر 403572

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =