نماد عاشورا باید بیانگر پیام و ارزشهای واقعه کربلا باشد

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه هنر بر روح انسان تأثیری جاودانه و ماندگار دارد، گفت: با در نظر گرفتن تأثیری که آثار هنری بر روح و جان انسان می گذارند، نماد عاشورا نیز به عنوان یک اثر هنری تأثیرگذار، باید بیانگر پیام عاشورا و فرهنگ شیعه باشد تا بر قلبها نفوذ کند .

حجت الاسلام عباس اسکندری معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: با توجه به اینکه در سالهای اخیر شاهد ورود برخی خرافات و انحرافات در بعضی برنامه ها و بحثهای مذهبی بوده ایم، به منظور فرهنگ سازی  و سالم سازی فضای حاکم بر جامعه اسلامی و به ویژه واقعه عظیم و تأثیرگذار عاشورا میان مردم و زدودن خرافات و انحرافات موجود، تصویر سازی نماد عاشورا از سوی هنرمندان، بسیار زیبا و تأثیرگذار خواهد بود.

 

وی افزود: طرحهایی که دارای ویژگی های هنری هستند ارائه کننده فرهنگ عظیم کربلا می باشند، بنابراین می باید با آموزه های اسلام و عاشورا تطابق داشته باشند تا بتوانند پیام عاشورا را به درستی منتقل کنند .

 

وی با اشاره به اینکه نماد عاشورا بیان کننده واقع کربلا است، یادآور شد: سازمان تبلیغات با توجه به رسالت و وظیفه مهمی که در جامعه بر عهده دارد بر این فکر شد برنامه ای را به منظور طراحی نماد عاشورا اجرا کند، چرا که با اندیشه و ذهن توانای هنرمندان در خلق آثار هنری ابعاد حماسه عاشورا متفاوت تر از همیشه نمایان می شود.

 

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه نماد عاشورا حاوی پیامهای این حماسه عظیم در جهان اسلام است، اظهار داشت: طرحهایی که برای نماد عاشورا ارائه می شوند، باید حاوی پیامها و ارزشهای حماسه عاشورا بوده و تداعی کننده ایثار، گذشت و ولایت مداری باشند.

 

وی همچنین تصریح کرد: دور بودن از هر گونه تحریف و انحراف و همچنین دارا بودن عناصر و ارزشهای هنری ساده که برای همگان قابلیت فهم داشته باشد برای تأثیر گذاری بیشتر بر مخاطبین از دیگر ویژگی های نماد عاشورای حسینی است.

 

کد خبر 403682

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =