نقش آموزش کودکان در فرهنگ گفتگو انکارناپذیر است

در نشست یک روزه " نقش معلم در اشاعه فرهنگ گفتگو" که دیروز در عربستان برگزار شد، شرکت کنندگان بر اینکه اگر فرهنگ گفتگو از میان خانواده ها شروع شود، طی سالهای آینده شاهد شکل گیری فرهنگ گفتگو به صورت وسیع خواهیم بود تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الریاض، بیش از 1 هزار معلم عربستانی در نشست " نقش معلم در اشاعه فرهنگ گفتگو" که دیروز دوشنبه 15 آبان ماه در ریاض برگزار شد، شرکت کرده و به اشاعه گفتگو از درون مدارس تأکید کردند.

شرکت کنندگان در این نشست خواستار افزایش فعالیت مسئولان فرهنگی این کشور شدند تا با ارائه برنامه ها و راهکارهایی به ترویج و توسعه فرهنگ گفتگو اقدام کنند. 

در این نشست که با همکاری مرکز گفتگوی ملی ملک عبدالعزیز و اداره آموزش و پرورش ریاض برگزار شد، دکتر راشد کثیری مسئول فرهنگی مرکز فوق به اهمیت مسئله گفتگو اشاره کرد و خواستار توسعه فرهنگ گفتگو در خانواه ها، سپس مدارس و در جامعه شد تا از مشکلاتی که در آینده ممکن است بر سر راه بشریت در راستای گفتگوی فرهنگها و تمدنها پیش آیند، جلوگیری شود. 

دکتر فهد علیان مسئول بخش آموزشی ادارات آموزش و پرورش نیز در این نشست به تفصیل درباره ادبیات گفتگو، ویژگیهای گفتگوهای مثبت و راههای توسعه آن اشاره کرد و افزود: اگر فرهنگ گفتگو از دوران کودکی، از خانواده ها و سپس مدارس شروع شود، در میان کودکان درونی شده و طی سالهای آینده شاهد شکل گیری فرهنگ گفتگو به صورت وسیع و گسترده تری خواهیم بود و کودکان امروز در آینده مسئله گفتگوی فرهنگها و ادیان را به شکل بسیار مطلوبتر و بهتر از امروز درک می کنند.

دیگر شرکت کنندگان نیز یاد آور شدند که  این مسئله نیاز به فعالیت، تحقیق، ممارست و آماده سازی سازمانها، نهادها و مؤسسات مختلف دارد تا طی برنامه هایی که با همکاری شوراهای فرهنگی و آموزش و پرورش ارائه می شود، فرهنگ گفتگو اشاعه و توسعه یابد. 

کد خبر 403683

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =