نحوه برگزاری کارگاه ها و همایش ها در هرمزگان ساماندهی می شود

بندرعباس - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گفت: نحوه برگزاری کارگاه ها و همایش ها در هرمزگان ساماندهی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری هرمزگان، منصور اخلاقی پور در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان هرمزگان بیان داشت: اخیرا شاهد برگزاری موجی از کارگاه ها و همایش ها در زمینه های مختلف و متنوع هستیم که متاسفانه کمترین نظارت بر نحوه عملکرد و بازخورد آنها انجام می شود و باید تحت ساماندهی قرار گیرند.

اخلاقی پور به برگزاری کارگاه ها و همایش ها متعدد توسط موسسات خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت: برخی از این موسسات به طور کلی مجوزات لازم را برای برگزاری کارگاه های تخصصی ندارند اما به دلیل خلاء نظارتی، این اتفاق در استان در حال وقوع است که تبعات خاص خود را دارد.

وی اضافه کرد: وقتی موسسه ای تخصص لازم را برای برگزاری یک کارگاه در رشته خاص ندارد و حتی مدرسی که دعوت می شود نیز از صلاحیت لازم برخوردار نیست ممکن است آموزش های اشتباه و بالعکس مخربی را به مخاطبان القا کنند هرچند این موضوع تعمدی نباشد.

وی گفت: بعضا متولی مشخصی برای صدور مجوز برگزاری کارگاه و همایش نیز در استان وجود ندارد و هر موسسه ای به طور دلخواه از یک دستگاه مربوط یا حتی نامربوط مجوز خود را دریافت می کند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: موضوع ساماندهی کارگاه ها و همایش ها با تشکیل کمیته ای در ذیل کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان پیگیری می شود تا مجرای تخصصی و قانونی مشخصی در این زمینه ایجاد شود.

اخلاقی پور تصریح کرد: تشکیل این کمیته مانعی برای برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی و فرهنگی نیست بلکه تسهیل گر و هدایت گر خواهد بود تا بتوانیم در این رابطه هدفمندتر عمل نماییم.

وی یادآور شد: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از موسسات و تشکل های مردمی که کارهای فرهنگی و آموزشی عام المنفعه در استان انجام می دهد حمایت می کند و در این مسیر یاری گر آنها خواهیم بود.

کد خبر 4037778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =