سلامت انتخابات خبرگان قدرت ولی فقیه را تقویت می کند / آینده عراق غرب ایران را رونق می دهد

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی و برخی از دبیران استانی و شهرستانی جمعیت مستقل ایران اسلامی، گفت: اگر انتخابات خبرگان آبرومند، پرشور و سالم برگزار شود، باعث تقویت قدرت ولی فقیه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این دیدار با بیان ویژگی های جمعیت های مستقل و مسلمان  افزود: وجود انسان های متعهد ومسئولیت پذیر در همه جوامع ارزشمد است.

وی با اشاره به وجود سه نوع انسان در جوامع اسلامی گفت: قرآن و مبانی اسلامی برای انسان های وظیفه شناس و مسئولیت پذیر ارزش والایی قایل است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با کم اثر خواندن کارهای فردی گفت : باید قبول کنیم که فعالیت های سیاسی از عبادات و از راه های تقرب به خداست وانسان های فعال نیز باید بپذیرند که کارهای دست جمعی در مسایل سیاسی تاثیر گذاری بیشتری دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حرکت تدریجی دنیا به سوی دمکراسی گفت: باید در چنین شرایطی روی انسان های دارای انگیزه فعالیت های سیاسی به عنوان سرمایه های نظام حساب کنیم.

وی با بیان تفاوت نقد منصفانه وتخریب ها گفت : نقد منصفانه اثرات زیادی در پرورش انسانها دارد و باید اشکالات مراکز تصمیم گیری به صورت انتقادی گفته شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان حساسیت های پرونده هسته ای ایران گفت: باید با تدبیر از این مرحله نیز عبور کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شرایط داخلی و خارجی کشور، مخصوصا در غرب گفت: حوادث و آینده عراق زمینه های بسیار مناسبی برای رونق مناطق غربی کشور دارند وباید از این فرصت استفاده کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی انتخابات شوراها را نیز برای کارهای روزمره زندگی مردم مهم خواند و تاکید کرد باید در برگزاری پر شور آن تلاش کنیم.

پیش ازسخنان هاشمی رفسنجانی در آغاز این دیدار، "علی حشمتیان"، دبیر کل جمعیت مستقل ایران اسلامی، گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این شورا ارائه کرد.

کد خبر 403820

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =