شرکت کنندگان در نشست مجمع جهانی اقتصاد اسلامی که روز گذشته در اسلام آباد، پاکستان به کار خود پایان داد خواستار تسریع همکاری منطقه ای برای تشکیل منطقه تجارت آزاد اسلامی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه داون اینترنشنال، این اعلامیه تأکید کرده است که مجمع جهانی اقتصاد اسلامی می تواند در گفتگو درباره تقویت اقتصاد اسلامی و گسترش و تعمیق تلاشها برای رسیدن به این هدف، نقش داشته باشد.

در این بیانیه آمده است که بخش خصوصی اقتصاد اسلامی را می توان به مثابه موتور اولیه رشد اقتصاد در کشورهای اسلامی توصیف کرد.

بیانیه فوق حمایت مجمع را از شبکه جهانی زنان مسلمان تاجر، برنامه ، دستاوردها و طرح آن برای تأسیس یک مرکز آموزشی زنان اعلام کرده است.

شرکت کنندگان این همایش همچنین از تشکیل نیروی ویژه آموزشی در مجمع جهانی اقتصاد اسلامی حمایت کردند.

بیانیه دومین جلسه مجمع جهانی اقتصاد اسلامی همچنین خواستار توسعه مجمع رهبران مسلمان جوان به عنوان یکی از سازمانهای متبوع شده و از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی خواست با تأیید برنامه های این مجمع، بانکداری، بیمه گذاری و اقتصاد اسلامی را ترویج کنند.

سومین جلسه مجمع جهانی اقتصاد اسلامی طی روزهای 7 تا 9 نوامبر 2007 در کوآلالامپور، مالزی برگزار می شود.

مجمع جهانی اقتصاد اسلامی پیشتر به مجمع تجاری سازمان کنفرانس اسلامی شهرت داشت که در حاشیه دهمین اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی طی اکتبر 2003 در مالزی تشکیل جلسه داد. سال بعد از آن دومین جلسه مجمع تجاری سازمان کنفرانس اسلامی  در کوآلالامپور تغییر نام آن را تصویب کرد.

کد خبر 403841

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =