پروژه‌های نیمه تمام کشور نیازمند ۵۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار است

شاهرود - نماینده مردم و شاهرود در مجلس بابیان اینکه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شاهرود ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کشور نیازمند ۵۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی غروب یک‌شنبه در بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی شاهرود با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی توانست در اقتصاد کشور رونقی دوباره بخشد، ابراز داشت: نزدیک به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کشور نیاز است.

وی با بیان اینکه اگر با روند فعلی تخصیص اعتبارات عمرانی کشور حرکت کنیم بدون در نظر گرفتن تورم، نزدیک به ۲۰سال طول می‌کشد تا این پروژه‌های نیمه‌تمام به بهره برداری برسد، افزود: مجلس در نظر گرفت تا این پروژه‌ها برای زودتر به بهره برداری رسیدن به بخش خصوصی واگذار شود.

عضو خانه ملت خاطرنشان کرد: به‌موجب قانون برنامه توسعه پنجم که در برنامه توسعه ششم نیز تمدید و برای آن تسهیلات بهتری در نظر گرفته شد بسیاری از پروژه‌های عمرانی با توجه به وضعیت اعتباری کشور که دولت توان اتمام آن را ندارد، با شرایط خاص و تسهیلات بانکی به بخش خصوصی واگذار شود.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه در جلسه‌ای با وزیر ورزش و جوانان مقرر شد قسمتی از زیرساخت‌های نیمه‌تمام شاهرود تکمیل و بخشی از عقب‌ماندگی گذشته جبران شود، ابراز داشت: یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشگاه ۱۵ هزارنفری است که سال‌ها نیمه‌کاره رها شده و پیشرفت فیزیکی ۲۰درصدی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: به علت سنگین بودن پروژه مقرر شد تا در چند فاز به بهره‌برداری برسد که فاز اول آن شامل زمین چمن، سکوی تماشاگر، رختکن و ... باشد که امیدواریم با اتمام طرح توسط شرکت توسعه فضاهای ورزشی کشور این پروژه تکمیل و شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

نماینده مردم و شاهرود در مجلس شورای اسلامی افزود: پیمانکار کار خود را شروع کرده و نزدیک به هفت میلیارد تومان تاکنون در این پروژه هزینه شده است و نزدیک به پنج میلیارد دیگر نیاز است تا این مجموعه ورزشی به ثمر برسد.

کد خبر 4039146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =