عدم استفاده صحیح از منابع مهمترین مشکل قصه گویان است

عدم استفاده صحیح از منابع ، مهمترین مشکل قصه گویان است ، زیرا قصه گویان ما در دهه اخیر کمتر به سراغ منابع استاندارد که از آیین و تمدن ما نشات گرفته می روند .

محمد مخلصی داور دومین جشنواره قصه گویی استانهای شمال شرق کشور در گفتگو با خبرنگار مهردر مشهد ، با بیان این مطلب افزود : این در شرایطی است که قصه به عنوان یک واسطه گر تربیتی می تواند بسیار اثرگذار باشد و به دلیل این کم توجهی قصه در جامعه کمرنگ شده است .

کارشناس مسئول فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان افزود : درحال حاضرکتابهایی که در زمینه ادبیات کودک منتشر می شود حالت بازاری پیدا کرده که این امر استحکام چندانی ندارد و با پرشدن این خلاء ، قصه گویی می تواند مناسب با نیاز مخاطبین به کار گرفته شود .

وی گفت : قصه در کشور پیشینه دیرینه ای دارد اما متاسفانه به دلیل رشد تکنولوژی ادبیات شفاهی به فراموشی سپرده شده است که با تحولی از سوی آموزش و پرورش قصه گویی می تواند دوباره به خانه های ایرانی بازگردد .

محمد مخلصی اظهار داشت : تصویربه دلیل جذابیت های ویژه خود می تواند مکمل بسیار مناسبی برای انتقال محتوای کتاب به خواننده و بیننده باشد ، اما نمی تواند قصه ای که مضمون خوبی ندارد این پوشش را داشته باشد ، هر چند که در افکار عامه پسندیده باشد و کودک از تصویر لذت ببرد ولیکن بار علمی لازم را در انتقال مضامین موردنظر ندارد .

کد خبر 403921

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =