هماهنگ کننده روابط برلین - واشنگتن با اشاره به پیروزی احتمالی دمکراتها در انتخابات اخیر آمریکا خاطر نشان کرد: انتظار می رود با روی کار آمدن دمکراتها در آمریکا رویکرد این کشور در قبال عراق تغییر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر،"کارستن ویگت" در گفتگو با رادیو آلمان همچنین تصریح کرد: به طور قطع با توجه به پیروزی دمکراتها در انتخابات کنگره آمریکا پیشنهادی مبنی بر واگذاری تامین امنیت عراق به مردم این کشور مطرح می شود که این امر می تواند منجر به خروج نظامیان آمریکایی شود.

 وی در زمینه علل پیروزی دمکراتها اظهار داشت : این مسئله از جنبه های مختلف قابل بررسی است .

هماهنگ کننده روابط برلین - واشنگتن افزود : یکی اینکه شمار زیادی از مردم آمریکا از سیاستهای رئیس جمهوری این کشور به ویژه در زمینه عراق ناراضی هستند . دیگر اینکه از مسائل اخلاقی برخی از نمایندگان نیز نارضایتی هایی وجود دارد .

وی در زمینه ارزیابی خود از نتایج انتخابات آمریکا گفت : گمان می کنم در این وضعیت می توان تبادل نظر و بحثهای زیادی در زمینه های مختلف سیاسی داشت .

" ویگت " درباره تغییر سیاستهای احتمالی آمریکا در قبال عراق اظهارداشت : این احتمال وجود دارد که تغییر سیاستهای آتی آمریکا در قبال عراق در نهایت منجر به خروج زودهنگام نظامیان این کشور شود.

این مقام آلمانی در آستانه انتخابات آمریکا در گفتگو با رویترز تصریح کرده بود : آمریکا خواهان حمایت آلمان برای بهبود شرایط افغانستان وعراق بوده و مدام این امر را تکرار می کند .

هماهنگ کننده روابط برلین - واشنگتن در ادامه افزود : دمکراتهای آمریکا همواره دولت بوش را مورد انتقادهای شدید خود قرار داده و خواستار تغییر در رویکردهای دولت می شوند.

کد خبر 404017

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =