سیدعلیرضا حسینی برای تهیه فیلمی تلویزیونی برای پخش در ماه محرم در انتظار دریافت مجوز تولید از شبکه یک سیماست.

حسینی درباره آخرین فعالیت های هنری خود در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: "من سه فیلمنامه با عناوین "عاشق نمی میرد"، "کوچه عدل" و "نیمه روشن" نوشته سیداحمد پایداری را به طرح و برنامه شبکه یک سیما ارائه داده ام تا در صورت اعلام نظر موافق این شبکه برای تولید هر کدام از این آثار و پخش آنها در ماههای محرم و صفر مرحله پیش تولید آغاز شود."

وی خاطرنشان کرد: "فیلم "عاشق نمی میرد" مضمونی اجتماعی و دینی دارد و به رابطه عمیق یک مادربزرگ و نوه اش اشاره می کند. در این بین نوه متوجه می شود مادربزرگش به بیماری سختی دچار شده و بر اساس اعلام نظر پزشکان مدت زیادی از عمرش باقی نمانده است. در هنگام فرارسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) این نوجوان باعث صدمه دیدن شدید دوستش می شود و در این شرایط مردد می ماند که برای بهبودی دوستش دعا کند یا شفای مادربزرگش را از خدا بخواهد."

این تهیه کننده در ادامه با اشاره به داستان فیلم تلویزیونی "کوچه عدل" توضیح داد: "فیلمنامه این اثر به گونه ای نوشته شده که قابلیت تبدیل شدن به یک سریال را هم دارد. لاله دختر جوانی است که با مادربزرگش زندگی می کند. در سال های بسیار دور پدر لاله هنگام اجرای نمایش تعزیه توسط افراد ناشناسی کشته شده، این مسئله موجب ایجاد حس انتقام در این دو زن شده و آنها دنبال یافتن قاتلین هستند."

حسینی در خصوص فیلمنامه "نیمه روشن" اعلام کرد: "این فیلمنامه برای پخش در انتهای ماه صفر که با اواخر اسفندماه امسال مقارن شده، اثر بسیار مناسبی محسوب می شود. چون در فیلم اشاره های غیرمستقیمی به مسائل دینی وجود دارد. داستان این فیلم به زندگی مجید توانا می پردازد که در آستانه دریافت جایزه رمان برگزیده سال میان باورهای دینی خود و آنچه نوشته دچار نوعی تعارض و چندگانگی می شود."

وی درباره مضمون کلی این آثار یادآور شد: "در این فیلمنامه ها دقت زیادی صورت گرفته تا به جای پرداختن به مسائل ظاهری دین اشاره هایی به معنویت شخصیت های داستان و ارتباط معنوی میان شخصیت های داستان و خدا صورت بگیرد. در این فیلمنامه ها تعداد شخصیت های منفی کم است. برخلاف بیشتر سریال های داخلی که به اندازه شخصیت های منفی مورد توجه قرار می گیرند که گاهی تبدیل به شخصیت مثبت می شوند و این مسئله جامعه را تا حدودی بحران زده می کند."

کد خبر 404074

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =