اصلاح فرهنگ کار و تلاش نیازمند ترویج رشته های مهارتی است

قروه- فرماندار قروه آموزش های فنی و حرفه ای را یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و اصلاح فرهنگ کار و تلاش را نیازمند ترویج رشته های مهارتی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز کولانی در اولین همایش انجمن آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای شهرستان قروه به مناسبت هفته ملی مهارت با بیان اینکه نبود آموزش های فنی و حرفه ای یکی از خلاءهای موجود در اقتصاد است، اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای یکی از مباحثی است که می تواند اقتصاد محصولی و وابسته کشور را نجات دهد.

وی مهارت آموزی را تکیه بر توانمندی های افراد و ظرفیت های مناطق مختلف دانست و تصریح کرد: این مهم نشان دهنده اقتصاد مقاومتی است که داشته های درونی از نیروی انسانی تا منابع دیگر را مدنظر دارد.

به گفته کولانی یکی از راه هایی که به اقتصاد مقاومتی جامه عمل می پوشاند آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی است.

وی با اشاره به اینکه شناسایی ظرفیت ها در بعد انسانی و طبیعی و به فعلیت رساندن این پتانسیل ها منجر به کارآفرینی و ایجاد ثروت می شود، افزود: برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی باید گرایش به رشته های مهارتی افزایش پیدا کرده و اصلاح فرهنگ کار و تلاش در جامعه صورت گیرد.

کولانی بر ایجاد فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری در کنار تولید تأکید کرد و شناساندن ارزش تولید و کارآفرینی را مهم دانست.

فرماندار قروه با تأکید بر اینکه سود موفقیت در حوزه تولید و کارآفرینی به خود افراد باز می گردد، یادآورد شد: وظیفه مسئولان باز کردن راه ها و فراهم کردن بسترهای لازم برای ایجاد خلاقیت در راستای ورود به چرخه تولید است.

پرویز کولانی در ادامه به ظرفیت های موجود در شهرستان قروه اشاره کرد و راه بالفعل کردن این ظرفیت ها را تقویت آموزش های فنی و حرفه ای عنوان کرد.

کد خبر 4041031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =