تعهد دولت به بازپرداخت 350 میلیون دلار از وام های خارجی شرکت فاضلاب

فروش انشعاب بر اساس تعرفه شورای اقتصاد صورت می گیرد که بر اساس این تعرفه 30 درصد از قیمت تمام شده انشعاب فاضلاب از مردم به صورت نقد و اقساط دریافت می شود.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: 10 درصد از این تعرفه که در واقع 3 درصد ازقیمت واقعی را تشکیل می دهد به صورت نقد از مشترکین دریافت می شود و مابقی به صورت 24 ماه اقساط بدون کارمزد و مازاد بر آن نیز با 50 درصد کارمزد شورای پول و اقتصاد دریافت می شود.

مهندس محمد رضا امیر کمالی با اعلام اینکه در حال حاضر مردم خوشبختانه از گرفتن انشعاب استقبال می کنند ، گفت: فاضلاب به عنوان یک ضرورت برای شهر مورد تایید همگان قرار گرفته است در عین حال در صورت امتناع شخص از خرید انشعاب فاضلاب ، شرکت های آب و فاضلاب می توانند نسبت به قطع انشعاب آب اقدام کنند.

وی فاصله زیاد قیمت تمام شده و تعرفه پرداختی مردم را یک مشکل جدی برای روند احداث و تکمیل شبکه فاضلاب دانست و تاکید کرد: به دلیل خصوصی بودن شرکتهای فاضلاب این شرکت ها از منابع دولتی استفاده نمی کنند و از آغاز طرح احداث فاضلاب تاکنون تنها 400 میلیون تومان از منابع عمومی دولت به این بخش اختصاص یافته است.

امیر کمالی با اشاره به اینکه دولت در خصوص کمک به احداث شبکه فاضلاب و باز پرداخت وام های دریافتی از بانک های بین المللی قول مساعد داده است ، افزود: برای ایجاد قسمتی از خطوط اصلی و تصفیه خانه مذاکراتی با بانک توسعه اسلامی انجام گرفته تا 100 میلیون دلار وام دریافت شود که هم اکنون در حال پیگیری است.

وی با توجه به تضمین دولت به بازپرداخت 350 میلیون دلار از وام های دریافتی از منابع خارجی گفت: برای فاز دوم این طرح به دنبال دریافت وام 250 میلیون دلاری از بانک جهانی هستیم که در قالب تعهد دولت به بازپرداخت آن تضمین های لازم به وجود خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران وام دریافتی از بانک جهانی در فاز اول احداث شبکه فاضلاب را 145 میلیون دلار عنوان و اضافه کرد: از سال گذشته باز پرداخت آن آغاز شده است و با توجه به محدودیت منابع مالی این موضوع مشکل ایجاد کرده است.

کد خبر 404329

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =