برنامه "مرجان سرخ" با کمبود کارشناس مواجه است

ما در مجموعه برنامه "مرجان سرخ" با کمبود کارشناسانی مواجه هستیم که به صورت منصفانه و دقیق به بررسی وضعیت جزیره کیش بپردازند.

فاطمه سمرقندی مجموعه برنامه "مرجان سرخ" در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انگیزه ساخت این اثر تلویزیونی گفت: "این برنامه در واقع یک برنامه ترکیبی - گزارشی است که با هدف نشان دادن بخشی از پتانسیل های گردشگری و تجاری جزیره ساخته شده است. این برنامه به معرفی امکانات و شرایطی می پردازد که برای این جزیره در نظر گرفته شده تا محلی مناسب برای حضور گردشگران داخلی و خارجی باشد."

وی خاطرنشان کرد: "بر اساس بررسی هایی که در این برنامه انجام شده، ناشناخته بودن توانمندی های تجاری جزیره کیش در کنار نبود اطلاع رسانی و تبلیغات لازم شرایطی را به وجود آورده که نگاه گردشگران به این جزیره جلب نشود و در کنار آن دبی حتی برای گردشگران داخلی جذابیت های بیشتری داشته باشد. همچنین ما در این برنامه به طرح مباحث تجاری می پردازیم و جاذبه های تفریحی و گردشگری را معرفی می کنیم تا از این طریق فرصت های تجاری بیشتری به خاطر حضور مسافران در جزیره کیش فراهم شود."

این تهیه کننده با اشاره به معرفی جاذبه های طبیعی جزیره کیش در این برنامه توضیح داد: "جزیره کیش بیش از اینکه مورد توجه ایرانی ها باشد برای گردشگران دیگر کشورها جذابیت دارد. با این حال نبود تبلیغات و اطلاع رسانی به موقع باعث ایجاد نوعی رکود در این جزیره شده که در این برنامه به آنها اشاره می شود. برای نمونه جزیره کیش جزود معدود جزایر مرجانی جهان است که صاف و زلال بودن آب آن مورد توجه بسیاری از کارشناسان و گردشگران علاقمند به طبیعت قرار دارد و همین می تواند استراحت و آرامش را برای مسافران در پی داشته باشد."

سمرقندی به بررسی سایر عوامل نبود استقبال کافی از جزیره کیش اشاره کرد و گفت: "در حال حاضر به خاطر سیاست های راهبردی که برای این جزیره ترسیم شده، کیش از یک جزیره تجاری - صنعتی به سمت جزیره ای تفریحی و گردشگری پیش می رود. همین مسئله می تواند شیوه سرمایه گذاری و تبلیغ در خصوص توانمندی های کیش را تغییر دهد. ما در این برنامه این مسئله را بررسی کرده و به مسئولان پیشنهاد داده ایم جزیره کیش را به عنوان محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسلمانانی پیش ببرند که دنبال محیطی خانوادگی و امن برای تمامی افراد خانواده هستند."

وی در ادامه با اشاره به مشکل کمبود کارشناس برای برنامه یادآور شد: "یکی از مشکلات ما برای ساخت برنامه "مرجان سرخ" نبود کارشناسان منصف برای بررسی مشکلات و نقاط مثبت جزیره کیش در امر تجاری و گردشگری است. یعنی تعدادی از کارشناسان برنامه فقط به نکات منفی اشاره می کنند و برخی نیز بیش از اندازه به تعریف و تمجید از شرایط جزیره می پردازند که این روی قضاوت آنها و نتیجه گیری برنامه و مخاطب تاثیر منفی می گذارد. من از این طریق از کارشناسانی که در این زمینه حاضر به اظهار نظر هستند برای حضور در برنامه دعوت می کنم."

مجموعه برنامه "مرجان سرخ" که در قالب 30 قسمت 15 دقیقه ای تهیه شده، چهارشنبه هر هفته ساعت 45/21 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

کد خبر 404408

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =