هشتمین دوره کمیته دائمی رسانه ها و امور فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی از 13 تا 15 نوامبر ( 22 تا 24 آبان ماه) در داکار پایتخت سنگال برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلامیک نیوز، هشتمین دوره کمیته دائمی رسانه ها و امور فرهنگی که به ریاست  اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی در داکار پایتخت سنگال برگزار می شود، وی به ارائه گزارشهایی درباره اجرای برنامه های ده ساله در دو زمینه فرهنگی و اطلاع رسانی می پردازد.

این گزارشها در پی برگزاری اجلاس استثنایی سران کشورهای اسلامی است که در دسامبر سال 2005 در مکه برگزار شده بود و با توجه به اهمیتی که اجلاس مذکور به این مسئله داده بود، ارائه می شود.

طی این دوره ضمن بررسی فعالیتهای فرهنگی و اطلاع سانی کشورهای اسلامی، نقش زن در توسعه جوامع اسلامی، حمایت از کودکان در جهان اسلام و مسائل مسلمانان و موضوعات بهداشتی آنها بررسی می شود.

بررسی مسائل فلسطین در رسانه ها و فرهنگها، بررسی اوضاع دانشگاهها و مؤسسات و مراکز اسلامی، تشریک مساعی شوراهای فرعی و مؤسسات تخصصی در زمینه های اطلاع رسانی و فرهنگ در سازمان کنفرانس اسلامی از دیگر موضوعات پیش بینی شده برای این دوره هستند.

فعال سازی کمیته دائمی اطلاع رسانی و امور فرهنگی از دیگر اموری هستند که در این دوره مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

کد خبر 404619

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =