تولید نفت ایران 45 هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد

با بهره‌برداری از میادین نفتی خشت، سروستان و سعادت آباد از میادین شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، روزانه 45 هزار بشکه نفت به تولید کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "محمود برزو" مدیر طرحهای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با ذکر این مطلب گفت: طرح توسعه میادین سروستان و سعادت آباد با ظرفیت روزانه 15 هزار بشکه و با حفر سه حلقه چاه چدید در سروستان و چهار حلقه چاه در سعادت آباد در برنامه  کاری 30 ماهه قرار دارد که از اواخر مهرماه امسال و با هزینه 65 میلیون دلار و 471 میلیارد ریال آغاز شده است.

وی افزود: در این دو میدان احداث کارخانه های بهره برداری و نمک زدائی، تاسیسات فرآورش و دفع آبهای زاید تاسیسات ، ایستگاه تقویت فشار و تزریق گازهای همراه، احداث خطوط لوله جریانی و تسهیلات سرچاهی و چند راهه تفکیک گر پیش بینی شده است.

وی با اشاره به احداث خط لوله انتقال 10 اینچ به طول 110 کیلومتر از مرکز فرآورش نفت خام به پالایشگاه شیراز بیان داشت: در مجاورت پالایشگاه شیراز، احداث مخازن و تاسیسات دریافت نفت خام نیز در نظر گرفته شده است.

مهندس برزو از بازسازی و آماده سازی محل پنج حلقه چاه تعمیری و جاده های دسترسی آنها خبر داد و افزود: متاسفانه احداث جاده های دسترسی و محل چاههای جدید نیز برگزار و پیمانکار آن مشخص شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در راستای توسعه میدان نفتی خشت ، حفاری سه حلقه چاه جدید و تعمیر یک حلقه چاه موجود به منظور تولید روزانه 30 هزار بشکه  در دستور کاری قرار دارد.

همچنین به منظور جمع آوری گازهای همراه یک حلقه چاه تزریق گاز در طرح توسعه این میدان حفر خواهد شد.

قرارداد تاسیسات و خطوط لوله مربوط به توسعه این میدان از مهرماه امسال و به مدت 26 ماه پیمانکار اجرائی واگذار شده است. در این میدان محل چاهها، جاده های دسترسی آماده شده است.

همچنین پردازش و تفسیر لرزه نگاری سه بعدی میادین خشت، سروستان و سعادت آباد به وسعت 675 کیلومتر مربع به پایان رسیده است.

کد خبر 404622

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =