دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مشخص نیست که پیروزی دموکراتها در انتخابات آمریکا بر سیاست های خارجی این کشور تاثیر بگذارد.

به گزارش خبرنگار "مهر" در مشهد، دکتر محسن رضایی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: با پیروزی اخیر دمکراتها در آمریکا بار دیگر دموکراسی البته از نوعی که خودشان به آن اعتقاد دارند دوباره بوجود آمده اما اینکه آیا در سیاست خارجی آنها تغییر و تحولاتی را شاهد باشیم هنوز معلوم نیست.

وی همچنین در خصوص مقاومت چین و روسیه در برابر خواسته های غرب در مورد تحریم های ایران اظهار داشت : مقاومت چین و روسیه شدت قطعنامه در مورد ایران را ضعیف تر می کند و آینده هسته ای ایران آینده خوبی است که مشکلاتی را نیز به همراه دارد که از آن عبور خواهیم کرد .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص برنامه‌های چشم‌ انداز ‪ ۲۰‬ساله و همچنین برنامه چهارم توسعه و احتمال ایجاد انحراف در آن نیز گفت: وظیفه ما نظارت است و اگر هم انحرافی مشاهده شود، گزارش خود را  تا  پایان سال  به مقام معظم رهبری اعلام خواهیم کرد.

رضایی در بخش دیگری در خصوص واگذاری کارخانجات بخش دولتی به بخش خصوصی در راستای اجرای اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسی هم افزود: دولت باید برای تحقق این امر وام در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

در مورد سرمایه ‌گذاری بخش خارجی در راستای خرید سهم کارخانجات دولتی اظهار داشت : سقف تعیین شده برای این بخش فقط ‪ ۱۰‬درصد در نظر گرفته شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: فضای سیاسی کشور به‌سوی برگزاری یک انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری مردم در حال حرکت است.

کد خبر 404683

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =