دامغان روزی دیگر ...

مقام معظم رهبری در ادامه سفر خود به استان سمنان، امروز به شهرستان دامغان مشرف شدند که دو برداشت از حاشیه بسیار خواندنی این سفر تقدیم می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، برداشت نخست این سفراین چنین است :

اینجا دارالشفای آزادگان دامغان و عطر ندبه با شمیم دل انگیز آقا در هم آمیخته است؛ این سو و آن سو پدر و مادر، همسر و فرزند شهید در زیارت عزیزشان اشک شوق بر دیده دارند و شاید مثل من باورشان نمی شود در این صبح پائیزی او آمده است تا بهره ای از معنویت شفاعت کنندگان آخرت ببرد.

هنوز چند دقیقه ای از حضور آقا نمی گذرد که مشتاقان با مشاهده ایشان به دورشان حلقه زده و چونان نگینی رهبرشان را در بر گرفته و ندا می دهند "صل علی محمد بوی خمینی آمد"؛ آقا 10 صبح با مردم دامغان درورزشگاه حمزه سید الشهد قرار دارند و به همین خاطر سوار بر خودرو می شوند ولی مردم دل نمی کنند؛ دنبال خودرو می دوند و رهبری نیز از آنها تشکر می کنند و ابراز احساسات را پاسخ می گویند.

برداشت دوم این چنین رقم می خورد :

مادر آمده بود تا رهبر در دامغان احساس غربت نکند؛ اگر سه پسرش نبودند و اگر فرزند جانبازش نتوانسته بود خود را به خوش آمد گوئی مرادش برساند اما پسر خردسالش بود؛ با چفیه ای بر دوش.

مادر شهیدان مومنی آمده بود؛ به نیابت از سه دسته گل پرپرش و آمده بود تا ارادت خود و خاندانش را به آقا برساند؛ او نجوا می کرد... خوش آمدید ... شما سلامت باشید ... فرزندان من فدای انقلابم و امام و ...

اشک شوق مادر گواهی بود بر تسکین آلام دلش که اگر لاله هایش در کنارش نیستند، باغبان هست.

چهار دختر بچه با لباس هائی سپید به نشانی پاکی و صداقت مردان و نجابت زنان این خطه و با پیشانی بند که بر آن فدائیان رهبر نقش بسته بود؛ به نشانی آن که مردان دیار کویری دامغان بیش از گذشته به آرمان های انقلاب و نظام و شهدا و امام و رهبری وفا دارند و حاضرند تا برای تداوم و هدایت صحیح این کشتی نجات جان خویش را فداکنند.

آنان خطاب به رهبر این گونه گفتند: رهبرم ! مقدمت عطر گل یاس / با صد درود و صد سلام / هی می گیم با یک کلام / فرزند خوب زهرا / خوش آمدی به شهرما ...

اشک شور و شوق پایان بخش کلام این خرد سالان بود؛ آقا دستی بر سر یک یک آنها می کشد و از وضعیت تحصیلی آنان می پرسد و دختران می گویند که مدرسه نمی روند و هدیه ای از ایشان می گیرند؛ دیگر پسر خردسالی که خوش آمد گفته، از رهبر معظم انقلاب اسلامی چفیه طلب می کند و پس از گرفتن آن تحفه، دیگر حضار نیز آن هدیه ارزشمند را می بوسند.

جماعت مشتاق می گویند: صل علی محمد/ بوی خمینی آمد... دسته گل محمدی/ به شهر ما خوش آمدی... ابوالفضل علمدار/ خامنه ای نگهدار... ای رهبر آزاده / آماده ایم آماده ... جایگاه سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیار زیبا و شکیل تزئین گشته؛ یک درخت پسته که نماد مرغوبیت پسته دامغان است، درجایگاه قرارداده شده است.

با قرارگرفتن حجت الاسلام ترابی امام جمعه دامغان پشت تریبون شعارها پایان می یابد و او به رهبر معظم انقلاب خیر مقدم می گوید و ساعت 15/10 دقیقه رهبر معظم انقلاب اسلامی لب به سخن گشودند و از خرسندی خود به خاطر حضور در جمع مردم دامغان سخن گفتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از سخنان خود، از مادرشهیدان مومنی یاد می کنند و می گویند : دقایقی قبل مادر شهیدان مومنی را زیارت کردم؛ اگرچه سالخورده است اما از لحاظ روحی مثل کوه ایستاده؛ باید دست اینها را بوسید.

کد خبر 404816

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =