معاون پزشکی دانشگاه آزاد منصوب شد

محسن نفر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان معاون پزشکی دانشگاه آزاد منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، مراسم تکریم و معارفه معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد و فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد برگزار شد.

در این مراسم از زحمات سیدعلی ابطحی معاون سابق علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شد.

علی اکبر ولایتی در این مراسم گفت: برای من توفیقی است که امروز در خدمت مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی هستم. حوزه پزشکی دانشگاه از همان ابتدای تاسیس، شکل گرفت و توسعه خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه زحمات زیادی طی سالهای گذشته برای ارتقای حوزه پزشکی دانشگاه صورت گرفته است، افزود: کمبودهایی از لحاظ کیفیت وجود داشت که امیدواریم با مسئولیت دکتر رهبر رئیس دانشگاه و دکتر نفر معاون علوم پزشکی، در حوزه‌هایی که مشکل داریم، شاهد پیشرفت و ارتقای کیفیت باشیم.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاسیس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حوزه پزشکی یکی از سخت‌ترین و پرهزینه‌ترین حوزه‌ها است.

ولایتی تاکید کرد: امیدوارم حوزه علوم پزشکی دانشگاه به نحوی حرکت کند که بتواند با ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان و تربیت متخصصان متعهد و کارآمد، به جامعه خدمت کند.

وی با اشاره به سوابق محسن نفر گفت: ‌وی استادتمام دانشگاه شهید بهشتی و فوق تخصص نفرولوژی است که سابقه مدیریت اجرایی در وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی شهیدبهشتی دارد.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد گفت: با توجه به اینکه حرفه بنده نیز پزشکی است، هم‌ صنفی‌های بنده توقع دارند حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از حضور من بهتر از قبل شود که امیدوارم این اتفاق با تلاش همکاران به وقوع بپیوندد.

ولایتی عنوان کرد: امور مربوط به حوزه پزشکی به گونه ای است که اگر وقفه ای ایجاد شود، در شتاب علمی حوزه پزشکی دنیای امروز جا مانده و زحمات قبلی به هدر می‌رود به طوری که امروز دانشکده‌هایی را می‌شناسم که در حوزه علوم پزشکی در گذشته بهتر عمل کرده اند اما امروز این گونه نیستند و این موضوع نشان می‌دهد که اگر کاری انجام دادیم، باید با تلاش فراوان سعی کنیم از چیزی که به دست آورده ایم، عقب نیفتیم.

علی ابطحی معاون سابق علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با بیان اینکه پس از فوت آیت الله‌هاشمی رفسنجانی، شخصیتی واجد شرایط تر از دکتر ولایتی برای این سمت وجود نداشت، ‌گفت: همینطور معتقدم که در کار مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، شخصیت اجرایی بهتر از دکتر رهبر وجود نداشته و ندارد و شهادت می‌دهم بسیاری از مشکلاتی که ما داشتیم، در چند هفته اخیر با حضور دکتر رهبر مرتفع شده است.

وی افزود: در حال حاضر هزار و ۸۸۰ عضو هیات علمی در حوزه پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند و هزار نفر دیگر نیز در سامانه هیات علمی این حوزه ثبت نام کرده اند که تعدادی از آنها به زودی جذب خواهند شد.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد با بیان اینکه انتخاب‌های مناسبی برای مسئولیت حوزه‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است، ابراز امیدواری کرد: با حضور دکتر رهبر و هدایت‌های دکتر ولایتی، وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی رو به رشد باشد.

محسن نفر معاون پزشکی دانشگاه آزاد نیز در این مراسم گفت: هرچقدر ما در این مجموعه بزرگ ‌تلاش کرده و به ارتقای حوزه علوم پزشکی دانشگاه کمک کنیم، به پرورش بهتر استعدادهای این کشور کمک خواهد شد.

کد خبر 4048645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =