انسجام تیم اقتصادی دولت دوازدهم مطالبه عمومی است

شاهرود - دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گروه اقتصادی دولت آینده باید با انسجام بیشتر، خدمات مؤثرتری به مردم ارائه دهند چرا که این امر مطالبه عمومی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، سیدحسن حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه اولویت کشور رفع مشکلات اقتصادی است، بیان داشت: تحقق این هدف نیازمند وزیرانی است که با هماهنگی بیشتر عمل کنند، در دولت یازدهم افراد توانمندی در بخش اقتصادی دولت حضور داشتند، ولی ناهماهنگی برخی افراد موجب شد تا موفقیت های حوزه اقتصادی کشور به سطح ایده آل نرسد.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم از رئیس جمهوری می خواهند برای دولت آینده گروه اقتصادی منسجم‌تری معرفی کند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صرف وجود افراد توانمند حل کننده مشکلات نیست، تصریح کرد: هماهنگی بین دستگاه های اقتصادی به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارتخانه‌های نفت و نیرو هم نیاز است.

حسینی شاهرودی همچنین با بیان اینکه در مورد فعالیت وزارت کشور با وجود نقدهایی که به آقای رحمانی فضلی شده، دیدگاه نمایندگان نسبت به وی مساعد است، نقدهای منتشر شده در باره کارنامه وزارت کشور را نشانه استقلال، اعتدال و توانمندی وزیر مربوطه خواند و گفت: وزارت کشور امور داخلی را راهبری می‌کند، چنانچه وزیر مربوطه از یک جریان خاص باشد، به طبع درانتخاب مدیران افراد واجد شرایط گروه مقابل را کنار خواهد گذاشت.

وی با بیان این‌که اعتدال در وزارت کشور دولت یازدهم مشهود بود، ابراز داشت: امیدواریم با تغییراتی بنیادین در حوزه استان‌ها، شاهد شکوفایی بیش از پیش این وزارتخانه باشیم.  

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی همچنین اشاره ای نیز به آغاز اعزام حجاج به مکه مکرمه داشت و با بیان اینکه فضای معنوی حج را نباید با بازارگردی تحت الشعاع قرار داد، عنوان کرد: از طرف دیگر محصولاتی که در بازارهای عربستان به فروش می رود از کشورهای غیراسلامی وارد می شود از این رو پول مسلمین نباید در جیب کشورهای غیرمسلمان برود.

حسینی شاهرودی تاکید کرد: حجاج ایرانی نباید با خرید از محصولات وارداتی در بازارهای عربستان ارز را در اختیار کشورهای غیرمسلمان قرار دهند و باید با خرید داخلی پیش از سفر حج به تولیدات داخلی کمک کنند.

وی با بیان اینکه خرید حجاج پیش از اعزام می‌تواند به اشتغال و اقتصادی داخلی کمک کند، خاطرنشان کرد: همواره به حجاج توصیه شده که سوغات خود را در ایران قبل از سفر حج خریداری کرده و کنار بگذارند تا در دوران کوتاه و معنوی حج، نگاهشان به سمت بازار و بازارگردی نرود.

کد خبر 4049074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =