روسیه و آمریکا به مذاکرات سازمان تجارت جهانی پایان دادند

یک مقام روسی با اعلام پایان مذاکرات مربوط به عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی میان مسکو و واشنگتن خاطر نشان کرد که پایان مذکرات چندجانبه به شش ماه زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل ازریانووستی ، ژرمن گرف گفت :"توافقات با آمریکا متعادل شده است و ما بر سرموضوعات کلیدی به مصالحه دست یافتیم" .

وی افزود :"پروتکل تکمیل مذاکرات سازمان تجارت جهانی آمریکا و روسیه هفته آینده در هانوی طی برگزاری اجلاس سران  کشورهای عضو همکاری اقتصادی اقیانوس آرام -آسیا (اپک ) امضاء خواهد شد".

وزیر اقتصاد روسیه خاطر نشان کرد که دو کشور بر سر حضور بانکهای خارجی در روسیه و مسائل کشاورزی به مصالحه رسیدند و قرار است توافقنامه ای را در زمینه حفاظت از کپی رایت ، همزمان با این پروتکل امضاء کنند.

مذاکرات با آمریکا چندین بار به علت اختلافات درباره دستیابی(این کشور) به شرکتهای خدمات مالی در بازار روسیه ، نقض گسترده کپی رایت دراین کشور و اختلاف اخیر در زمینه کشاورزی به ویژه صادرات گوشت آمریکا متوقف شد .

روسیه باید به یک توافق چند جانبه با یک گروه کاری( 58 عضودارد) درباره عضویت در سازمان تجارت جهانی برسد تا قوانین و استانداردهای ملی خود را به سطح قوانین بین المللی برساند . 

کد خبر 405076

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =