معاون شرکت ساخت و توسعه آزادراه های کشور:

اجرای ۲۴۰۰ کیلومتر پروژه آزادراهی در کشور

شناسهٔ خبر: 4053973 -
ساری - معاون شرکت ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور بابیان اینکه هزار و ۲۰۰ کیلومتر پروژه آزادراهی در کشور در دست اجرا است، گفت: از این تعداد ۱۰۰ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین میرشفیع در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بخشی از این پروژه‌ها شامل آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، آزادراه تبریز - ارومیه، کنارگذر شرق اصفهان است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم قطعه یک آزادراه تهران شمال نیز به بهره‌برداری رسد.

وی با اظهار اینکه امیدواریم آزادراه همت – کرج نیز امسال بهره‌برداری رسد درباره اعتبار پروژه‌های آزادراهی گفت: با توجه به اینکه بیشترین اعتبار از سوی سرمایه‌گذاران صرف شده است اعتبار دولتی این طرح‌ها چندان نیست اما بااین‌حال دولت ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت برای اجرای پروژه‌های آزادراهی در کشور تأمین اعتبار کرده است تا به اجرای پروژه‌ها کمک شود.

میرشفیع طول بزرگراه‌های کشور را دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران به طول ۱۵۴ کیلومتر ازجمله پروژه‌های بزرگی است که در دست اجرا داریم.

معاون شرکت ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور بابیان اینکه در حال حاضر چند پروژه بزرگ را در حال اجرا داریم گفت: اعتباراتی که تخصیص داده می‌شود بین پروژه‌ها توزیع خواهد شد.

میرشفیع پروژه شیراز – اصفهان به طول ۲۰۰ کیلومتر را ازجمله طرح‌هایی دانست که سال آینده بهره‌برداری می‌شود و گفت: در برنامه ششم توسعه سه هزار کیلومتر به طول آزادراه‌های کشور افزوده می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 6 =