کتاب «دیپلماسی و امنیت ملی در خاورمیانه:۱۳۹۵» منتشر شد

کتاب «دیپلماسی و امنیت ملی در خاورمیانه:۱۳۹۵ »تالیف دکتر سید سلمان صفوی و همکاران از سوی مرکز بین المللی مطالعات صلح منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، منطقه آسیای غربی از مهمترین مناطق ژیوپلتیک جهان است که همواره دستخوش رویداهای بزرگ است و مناسبات و شرایط منطق با کنش بازیگران جهانی و منطقه ای شکل می گیرد.

در این کتاب تحولات سیاسی، امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی کشورهای ایران(صفوی)، آذربایجان(شاه حسینی)، افغانستان(بونش)، پاکستان(میری)، ترکیه(مظهری)، سوریه(مجیدی)، لبنان(مرادی)، مصر(رمضانی)، عربستان(کرمی)، عراق(پشنگ) و یمن(براتی) در سال ۱۳۹۵ از سوی نویسندگان همکار مرکز بین المللی مطالعات صلح تحلیل شده است.

کتاب دارای مقدمه ، یازده فصل، هفت نمودار رنگی،  نمایه و ۳۷۶ صفحه است.

مرکز بین المللی مطالعات صلح IPSC،  سازمانی غیر دولتی و غیر انتفاعی است  که دفاترش در لندن و تهران واقع است. الویتهای آن بررسی و تحقیق مسائل و مشکلات صلح و امنیت در مناطق بحران خیز جهان، نظیر خاورمیانه بزرگ  است. این مرکز ، شناخت  شرایط سیاسی و امنیتی محیط پیرامونی ایران، بررسی کنشها و واکنشهای متقابل میان ایران با آسیای غربی، اروپا، و آمریکا، شناخت روابط سیاسی اقتصادی جهان اسلام و غرب، شناخت سیاست و اقتصاد بین المللی در خاورمیانه بزرگ، شناخت علمی یکایک کشور های خاورمیانه بزرگ، برقراری ارتباط نزدیک باسایر مراکز مطالعاتی در ایران، برقراری ارتباط نزدیک با سایر مراکز مطالعاتی در خارج از ایران، دعوت به گفتگوی نخبگان جهانی با یکدیگر، دعوت گفتگوی نخبگان و سازمانهای بین المللی، زمینه سازی برای گفتگوهایی براساس رعایت احترام طرفین مذاکره، بین ملتها و دولتهای معارض ورقیب، برگزاری کنفرانسها و میز گردهای علمی پیرامون مشکلات منطقه ای و جهانی و راه حلهای آن، انتشار تحقیقات علمی مطالعات صلح و امنیت و دیپلماسی در قالب کتاب ، مجله، گزارش ویژه را با روش علمی انجام می دهد.

کد خبر 4054285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =