سلفی با «موگرینی» اوج حقارت بود/ نمایندگان از مردم عذرخواهی کنند

خرم‌آباد- امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با تأکید بر اینکه اقدام نمایندگان مجلس در عکس گرفتن باخانم «موگرینی» اوج حقارت بود، گفت: این نمایندگان باید از محضر مردم عذرخواهی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) می فرمایند: ای مردم یاد مرگ از دل های شما رخت بربسته و آرزوهای دور و دراز به جای یاد مرگ دل شما را مالامال کرده است، دنیا بیش از آخرت شما را تصاحب کرده است و دنیازدگی قیامت را از یادتان برده است.

وی یادآور شد: امروز مسائل عبادی راه نجات ماست و نیاز واقعی جامعه است، باید مسائل عبادی گفته شده و ترویج داده شود.

مقاومت تنها راه پیروزی در مقابل زورگویان

خطیب جمعه موقت خرم آباد با اشاره به سالروز بازگشت افتخار آفرینانه آزادگان ۸ سال دفاع مقدس گفت: گرامیداشت این روز قطعا زنده نگه داشتن شعائر الهی است.

حجت الاسلام متقی نیا تصریح کرد: آزادگان جرو بدریون انقلاب بوده و اصحاب بدر انقلاب هستند.

وی با اشاره به سالروز جنگ ۳۳ روزه رژیم اشغالگر علیه لبنان افزود: این جنگ سرانجام با شکست خفت بار رژیم صهیونیستی به پایان رسید؛ مقاومت تنها راه پیروزی و نجات در مقابل زورگویان است.

امام جمعه موقت خرم آباد تاکید کرد: ایستادگی همراه با ایمان، نصرت الهی را به دنبال دارد، مقاومت راه نجات دیروز و امروز و آینده ملت های مسلمان است.

حجت الاسلام متقی نیا به روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط اشاره کرد و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که «چند صد هزار صنایع کوچک و متوسط را احیاء کنید»؛ این جمله توصیه نیست بلکه مطالبه رهبری است؛ قانون و فوق قانون است.

احیاء صنایع کوچک، درد سنگین اشتغال را کم می کند

وی با بیان اینکه مدیران جهادی باید دغدغه شان انجام فرمان مقام عظمای ولایت باشد، تصریح کرد: بخش عمده ای از مسئله احیاء نشدن این واحدها مربوط به مدیریت ها و اولویت ها است نه تحریم ها.

امام جمعه موقت خرم آباد ادامه داد: احیاء صنایع کوچک و متوسط در لرستان نقش عمده ای در برطرف کردن رکود دارد و درد سنگین اشتغال را کم می کند؛ تحرک در فضای اقتصاد ایجاد می کند و طبقات پایین جامعه از آن بهره مند می شوند.

حجت الاسلام متقی نیا افزود: احیاء و راه انداز ی صنایع کوچک و متوسط یکی از مهم ترین راه های در دسترس برای اشتغالزایی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیان نقشه راه دولت آینده در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب جهت گیری ها را مشخص کرد و تاکید کرد که مسئولان امانت دار رای مردم باشند و اتحاد ملت را از بین نبرند.

نمایندگان مجلس از مردم عذرخواهی کنند

خطیب جمعه موقت خرم آباد آشفته نشدن از نظرات مخالفان و منتقدان، رفتن به میان مردم و استفاده از نیروهای مومن و انقلابی را از دیگر رهنمود های رهبر معظم انقلاب به دولت برشمرد و گفت: به ویژه در لرستان باید به دو موضوع به میان مردم رفتن و از نزدیک مشاهده کردن نیازهای مردم و اولویت بندی برای ریشه کنی فقر توجه شود.

حجت الاسلام متقی نیا با اشاره به موضوع سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با موگرینی رئیس کمیته سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: این اقدام در شان و جایگاه مجلس نبود و نشان می دهد برخی از نمایندگان ظرفیت و شرایط انتخاب شدن به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی ایران را ندارند.

وی با بیان اینکه جایگاهی که باید نماد تفکر انقلابی و انقلابی گری باشد خود را در حدی پایین آورد که با شوق و بی پروایی با یک میهمان عکس بگیرد، تصریح کرد: این امر نشان می دهد که حقیقتا باید به عقب برگردند و جایگاه مجلس را بدانند و بشناسند.

امام جمعه موقت خرم آباد افزود: نمایندگان باید با اقشار آسیب پذیری که در مناطق محروم زندگی می کنند اما ولی نعمت ما هستند عکس بگیرند، اقدام نمایندگان مجلس اوج حقارت بود.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه امیدواریم این نمایندگان مجلس هم خودشان پشیمان شوند و هم از محضر مردم عذرخواهی کنند، ادامه داد: امیدواریم مردم در آینده اینگونه نمایندگان را به مجلس نفرستند.

کد خبر 4055939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =