استاندار مازندران:

همه روستاهای مازندران تا سال ۹۷ گازرسانی می شود

شناسهٔ خبر: 4056384 -
ساری- استاندار مازندران گفت: تا سال ۹۷ همه روستاهای مازندران از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار، پیش ازظهر شنبه، در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان، با بیان اینکه پس از انقلاب توجه خوبی به روستاها شده است، روستاها را به‌عنوان کانون تولید برشمرد و افزود: وقتی نیازمندی‌های روستا تأمین شود به شهرها هم کمک شده است، از این رو باید کارها در حوزه روستایی متشکل‌تر و با هماهنگی بیشتر اجام شده و در این زمینه پاسخگو باشیم چرا که روستائیان دسترسی به آنچه که در شهرها وجود دارد، ندارند.

استاندار مازندان با اشاره به اینکه کارهای خوبی در روستا انجام شده، تصریح کرد: اما مشکلات و محدودیت‌هایی نیز وجود دارد و باید حالت پراکندگی در روستاها را به سمت تمرکز پیش ببریم.

وی ادامه داد: فروش اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سال‌های اخیر مدیریت شده و کارهای خوبی در حال انجام است.

فلاح جلودار یکی از موضوعات مهم در کنار کشاورزی را بوم‌گردی برشمرد و گفت: این امر اکنون باید در روستاها تسری یابد و خود مردم می‌توانند در این زمینه مشارکت داشته باشند و شوراها، دهیاری‌ها و نمایندگان منطقه بیشتر کار شود چرا که ما بیشتر مشغول کارهای پروژه و اجرا هستیم.

وی با اشاره به مدیریت بهداشت و پسماند و ایجاد کانون‌ها، گفت: در کنار تولید، اشتغال نیز دارای اهمیت است و همچنین، باید فعایت‌عای گردشگری و امور فرهنگی افزایش یابد و در این زمینه رویکرد ما به مردم می‌تواند بیشتر باشد.

فلاح جلودار، یکی از کارهایی مهم بنیاد مسکن را ساخت‌و سازهای مسکن روستایی برشمرد و افزود: این امر علی‌رغم کارهای خوبی که انجام شده اما نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر در رابطه با وام‌های ارزان قیمت است.

وی افزود: بواسطه جنگلی بودن روستا، می‌توان فضای سبز را برای آنها شکل داد و پارک‌های کوچک ایجاد کنیم؛ اکنون روستائیان آگاهی و ارتباطاات خوبی در این زمینه دارند.

وی خواهان مساعدن بیشتر بنیاد مسکن در شناسایی روستاهای نمونه شد و افزود: روستای نمونه روستایی است که در آن اعتیاد، طلاق و بیکاری وجود ندارد و پسماند در آن مدیریت می‌شود.

استاندار مازندران ضمن اهمیت پرداختن به مسائل زیرساختی و اقتصادی در روستاها بر اهمیت انجام کار فرهنگی در روستاها تأکید کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 11 =