نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس:

پیش داوری درباره کابینه دولت زود است/ پیشنهاد ۳ منطقه آزاد

شناسهٔ خبر: 4056568 -
فریدونکنار- نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس با اشاره به گزینه های پیشنهادی وزرا در هیئت دولت گفت: پیش داوری درباره کابینه پیشنهادی زود است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله نانوا کناری پیش از ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت روز خبرنگار، با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام رهبری در این زمینه اظهار امیدواری کرد تا در تیم اقتصاد دولت دوازدهم به این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به گزینه های پیشنهادی وزرای دولت ضمن آرزوی توفیق گفت: ارزیابی وزرای پیشنهادی نیازمند بررسی و پایش عملکرد است و نباید در این زمینه پیش داوری کرد.

وی اظهار داشت: تیمی که از سوی رئیس جمهور برای وزرا معرفی شد در آن بانویی وجود ندارد ولی شاهد حضور بانوان در پست های معاونت هستیم و اگر وزرا را طلا و معاونان را نقره حساب کنیم این دوره شماره نقره ها در تیم دولت بسیار است.

نانواکناری ظرفیت توریست پذیری در ایران را به دلیل جاذبه های گردشگری و وجود امکانات بالا و جزو ۱۰ کشور دنیا دانست و گفت: متاسفانه سالانه ۲.۵ میلیارد دلار سرمایه از کشور به ترکیه وارد می شود و نتوانستیم در زمینه جذب سرمایه از صنعت توریسم بهره چندانی بریم.

وی با اشاره به تقسیمات جدید افزود: در حوزه انتخابیه خود تلاش داریم سه منطقه به شهر تبدیل شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار درباره کمربندی فریدونکنار گفت: این طرح و جاده اجاگسر و عزیزک در دستور کار قرار گرفته است و درباره کمربندی نیز مناقصه برگزار و پیمانکار معرفی شده است.

وی محیط زیست و زباله را مهمترین دغدغه مجمع نمایندگان استان برشمرد و گفت: شاهد دپوی زباله در بالای سد هراز هستیم که این معضلی برای شهرهای استان ایجاد کرده است و دپوی زباله در ساحل بابلسر و جنگل نوشهر و چالوس خطری است که دامنگیر استان شده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس، دپوی زباله در ساحل بابلسر را مشکل زا دانست و گفت: دپوی زباله برای محیط زیست و شهروندان مشکلی ایجاد کرده است و امیدواریم این مشکل سریع تر رفع شود.

نانواکناری درباره منطقه آزاد در استان مازندران گفت: قرار شد سه منطقه در استان مازندران به عنوان منطقه آزاد معرفی شود که شامل امیرآباد، فریدونکنار و بابلسر و نوشهر و چالوس است و هفته گذشته نیز کارشناسانی برای بازدید به منطقه اعزام شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان درپی آن هستند تا ایران هراسی را ترویج دهند گفت: این درحالی است که در مراسم تحلیف رئیس جمهور نمایندگان ۱۰۵ کشور شامل ۵۰۰ مهمان خارجی شرکت کرده اند و این نشان از بی اثربودن تلاش های دشمنان است.

وی تصریح کرد: در عرصه دییپلماسی باید در جهان و عرصه فرامنطقه ای ایجاد روابط با کشورهای همسایه باید در اولویت قرار گیرد و درخواست از دولتمردان این است که ایجاد تعامل با کشورهای همسایه و فرامنطقه را بیشتر کنند تا در زمینه صلح و آرامش گامهای بیشتر برداریم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =