امسال طرح بام مهر در تهران اجرا می شود

مدیرکل کمیته امداد کمیته امداد استان تهران در بازدید از فعالیت های کمیته امداد منطقه ۱۷ تهران اقدامات و اجرا شده طرح بام مهر را برای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت ایتام را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ محسن ولیئی، مدیر کل کمیته امداد استان تهران در بازدید فعالیت های کمیته امداد منطقه ۱۷ تهران فعالیت ها، مشکلات و چالش های خدمت رسانی به مددجویان را مورد بررسی قرار داد و گفت: توسعه و تسریع خدمت رسانی به مددجویان از اصل های مهم مورد توجه رئیس کمیته امداد کشور است و همگی باید برای تحقق این مهم تلاش کنیم .

وی نسبت به اهمیت و نقش سرمایه های اجتماعی در فقرزدایی تأکید کرد و از عوامل اجرایی معاونت توسعه مشارکت های مردمی در جهت استفاده از ظرفیت های موجود در آن منطقه و افزایش اعتماد عمومی برای مشارکت بیشتر مردم در امور مرتبط با توانمندسازی مددجویان تأکید کرد.

ولیئی با تأکید بر اخلاق مداری و تسهیل گری در امور اداری بین کارکنان این نهاد، عنوان کرد: کمیته امداد بزرگترین نهاد حمایتی از مستمندان و مستضعفان جامعه است و حفظ کرامت انسانی مخاطبین سر لوحه برنامه های این نهاد حمایتی است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یکی از حیاتی‌ترین ارکان یک مدیریت سالم و کارآمد وجود نظارت آگاهانه است،بیان کرد: حفظ سلامت و رشد توسعه هر مجموعه موجب پیشرفت و تعالی کارکنان آن است‌ و کلیه فعالیتها، اقدامات و برنامه‌های این نهاد در بخشهای مختلف به طور مداوم باید تحت نظر مدیران آن مجموعه باشد؛ اگر مدیری در مجموعه اش توفیقی دارد از عملکرد همه افرادی است که در آن مجموعه فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ۹۴ هزار و ۳۲۰  حامی در استان تهران حمایت ۱۹ هزار و ۶۸۱ یتیم و فرزندان نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح «اکرام ایتام و محسنین» بر عهده دارند، گفت: ۲۵ درصد از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین را کارمندان شاغل در دستگاه های دولتی و غیردولتی،هفت درصد اصناف و بازاریان، ۱۶درصد خانه دار، دو  درصد اساتید دانشگاه، دو درصد پزشکان، پنج درصد کارگران و ۴۳ درصد را سایر اقشار جامعه تشکیل می دهند.

ولیئی با بیان اینکه هفت هزار و ۴۷۳ نفر از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت دختر و حدود پنج هزار نفر پسر هستند، بیان کرد: بیش از سه هزار و ۹۰۸ نفر از ایتام از حمایت حامیان نیکوکار در قالب طرح طاها( بیمه آتیه عمر و پس انداز ایتام) استفاده می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: خیران تهرانی در سه ماهه نخست امسال بیش از  ۱۲۴ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال در قالب طرح اکرام ایتام  و محسنین به ایتام تحت حمایت و فرزندان نیازمند غیر یتیم مساعدت کرده اند.

وی با بیان اینکه طرح محسنین از جمله طرح های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از خانواده های نیازمند غیر یتیم دارای سرپرست بیمار و ازکار افتاده است، یادآور شد:  ۴۷ هزار و ۶۶۵  حامی در استان تهران حمایت ۱۲ هزار و ۴۲۸  فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح محسنین عهده دار هستند، در سه ماهه نخست امسال بیش از ۵۵ میلیارد و ۲۲۹میلیون ریال به صورت نقد، کالا و خدمات توسط این حامیان به خانواده های تحت حمایت اهدا شده است.

ولیئی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۶ هزار و۶۶۵ حامی، سرپرستی هفت هزار و ۲۵۳ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان را در قالب طرح اکرام ایتام عهده دار هستند، گفت: طرح اکرام ایتام یکی از طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۰۰ هزار ریال به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت حمایت را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده دار شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه با اشاره به اجرای طرح بام مهر برای  خانه دار شدن ایتام تحت حمایت، بیان کرد: طرح اکرام علاوه بر تأمین نیازهای مادی و معیشتی فرزندان تحت حمایت، بسیاری از مشکلات ایتام را با کمک حامیان توانمند مرتفع کرده است.

وی افزود:  طرح بام مهر برای خانه دار شدن ایتام فاقد مسکن به عنوان یکی از اثر بخش ترین خدمات توانمند سازی و رسیدگی به امور ایتام از ابتدای امسال در دستور کار این نهاد گرفته است.

ولیئی با اشاره به اینکه  در مرحله نخست اجرای طرح بام مهر، نیازسنجی از وضعیت مسکن ایتام مورد نظر  انجام شده  و یک هزار و ۱۷۵ نفر از ایتام تحت حمایت، نیازمند مسکن و سرپناه مناسب هستند و بر اساس برآورد به عمل آمده بیش از ۵۱۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار برای خرید، ساخت ، تعمیر و بهسازی منازل مورد نیاز است که باید از طریق مشارکت حامیان و خیران تامین شود.

کد خبر 4056595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =