به صورت مجازی؛

دومین کنگره فصلی شعر کوتاه با موضوع انصار الحسین(ع) برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: 4056692 -
قم - مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر از برگزاری دومین کنگره فصلی شعر کوتاه به شکل مجازی با موضوع انصار الحسین(ع) خبر داد.

یوسف رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، به برگزاری دومین کنگره فصلی شعر کوتاه اشاره و بیان کرد: جامعه ایمانی مشعر هر فصل یک کنگره شعر را برگزار می‌کند که این دوره فراخوان دومین کنگره فصلی اعلام شده است.

وی با بیان اینکه اولین فصل این کنگره در بهار برگزار شد، عنوان کرد:‌ فصل گذشته کنگره با موضوع شعر اخلاقی برگزار شد و در حال حاضر با توجه به در پیش بودن ماه محرم این فصل با موضوع انصارالحسین(ع) برگزار می‌شود.

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر با تأکید بر اینکه قالب اشعار باید رباعی و دوبیتی باشد، عنوان کرد: سید الشهدا(ع) و شهدای مدافع حرم دو زیر محور موضوع انصار الحسین(ع) هستند.

وی در مورد علت انتخاب شعر کوتاه برای این کنگره بیان داشت: ممکن است سرودن قصیده یا مثنوی برای برخی از شاعران مشکل باشد و این در حالی است که امروزه استقبال از شعر کوتاه بالا است و شاعران هم می‌توانند به خوبی پیام خود را در قالب شعر کوتاه بیان کنند.

رحیمی در ادامه گفت: فراخوان ارسال آثار از ابتدای مردادماه ‎‎آغاز شده و علاقمندان تا ۱۸ شهریور فرصت دارند آثار خود را به https://t.me/Shereheyat_bot  ارسال کنند و نتایج بعد از داوری تا قبل از ماه محرم اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: دبیرخانه ۴۰ اثر منتخب را با اهدای هر نفر ۲ میلیون ریال تقدیر می‌کند و البته در این بین چاپ آثار برای دبیرخانه این کنگره محفوظ است.

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر ادامه داد: اشعار در کانال تلگرامی جامعه ایمانی مشعر منتشر می‌شود و مداحان و نوحه سرایان می‌توانند از آن برای مراسم مذهبی استفاده کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =