مدیر بیمارستان آیت الله روحانی بابل:

پذیرش ۳۱۲ هزار بیمار در بیمارستان بابل/« همراه سرا» ایجاد می شود

شناسهٔ خبر: 4056941 -
بابل - مدیر بیمارستان آیت الله روحانی بابل از پذیرش ۳۱۲ هزار بیمار سال جاری در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن قائمی بعدازظهر شنبه در نشست خبری در سالن کنفرانس بیمارستان روحانی این شهرستان با اشاره به پذیرش ۳۱۲ هزار بیمار سال جاری در این بیمارستان از ساخت همراه سرا در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: ۲۰ درصد بیمارانی که به این مرکز درمانی مراجعه می کنند غیر بومی هستند که امید داریم برای رفاه حال خانواده های بیمار  در آینده نزدیک  به کمک خیرین بتوانیم یک استراحتگاه برای خانواده  های بیماردر این شهرستان احداث کنیم.

قائمی افزود: بیش از ۳۱۲هزار نفر در سال جاری  به این بیمارستان مراجعه کردند که نشانه وسعت خدمات ارائه شده به مردم عزیز بابل و استانهای شمالی کشور است.

وی با اشاره اینکه بیمارستان آیت الله روحانی(ره) یکی از بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی بابل است ، اضافه کرد: در سال جاری تاکنون تعداد دو هزار و ۷۰۰ مادر برای زایمان طبیعی به این مرکز درمانی مراجعه کردند.

مدیر بزرگترین بیمارستان شمال کشور گفت: تعداد مراجعان بیماران به اسکرین اورژانس در سال جاری سه هزار و ۸۳۸ نفر بود و ۱۹ هزار نفر در بخش فیزیوتراپی وسه هزار و ۸۸۰نفر در بخش آندوسکوپ به این مرکز درمانی مراجعه کردند که این رقم سه برابر بخش خصوصی است. 

وی متوسط درصد اشغال تخت‌های بیمارستانی را ۸۰ درصد عنوان کرد و افزود: در بخش اورژانس در حال حاضر ۳۵ تخت فعال در بیمارستان وجود دارد که با افزایش ۳۵۰متر مربع در ضلع جنوبی ۲۵تخت دیگر به تختهای اورژانس افزود خواهد شد که ۸الی ۹تخت برای بیماران فوریت دار در نظر گرفته شده است.

این مسئول به خدمات طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و بیان داشت : کاهش هزینه ها و ارائه باکیفیت خدمات به مراجعین در این طرح موجب رضایتمندی بیشتر مردم عزیز شده است.

وی افزود: این بیمارستان دارای ۱۳بخش بستری، ۱۶ اتاق عمل، ۵۱۱ تخت مصوب با بخش‌های ویژه شامل ۱۶ تخت ICU داخلی، هشت تخت ICU جراحی ، هشت تخت  CCU ،NICU با ۱۶ تخت، ۱۰ تخت ICU جراحی قلب، دو اتاق عمل جراحی قلب و بخش فوق تخصصی قلب اطفال شامل تخت‌های CCU و بستری به همراه پاراکلینگ‌های مجهز شامل اندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، پاتولوژی، MRI، سی‌تی اسکن و درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی است.

مدیر بیمارستان آیت الله روحانی(ره) بابل با بیان اینکه بیمارستان دارای بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب باز با دو اتاق عمل اختصاصی و بخش فوق تخصصی قلب اطفال است، تصریح کرد: جراحی‎های منحصر به فرد قلبی و پذیرش بیماران قلب اطفال از استان‌های مجاور و ارائه خدمت در این زمینه سبب افتخار استان مازندران است.

قائمی اظهار داشت: برای بیماران سکته مغزی و قلبی دو کد۷۲۴برای بیماران سکته مغزی و کد ۲۴۷برای بیماران سکته قلبی  تعبیه شده است که در کد ۷۲۴ بیماران سکته مغزی ۳ساعت وقت دارند و فوریتهای درمانی را دریافت کنند و کد ۲۴۷در بیماران سکته قلبی بعد از یکساعت ونیم فوریتهای مورد نیاز انجام می گیرد واگر لازم باشد بیمار دراین بیمارستان بستری ودر غیر این صورت به بیمارستان بوعلی و بیمارستان قلب تهران منتقل می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =