تعداد حادثه دیدگان نشت گاز در دزفول به ۳۶۲ نفر رسید

شناسهٔ خبر: 4057321 -
اهواز - رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی خوزستان، آخرین آمار حادثه دیدگان نشت گاز کلر در دزفول را ۳۶۲ نفر عنوان کرد.

شهیار میرخشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد افرادی که تا این لحظه به علت مسمومیت ناشی از استنشاق گاز کلر در دزفول به بیمارستان منتقل شده اند به ۳۶۲ نفر رسیده است.

میرخشتی توضیح داد: ساعت ۲۱:۱۹ شنبه در پی تماس همشهریان با مرکز ارتباطات  اورژانس ۱۱۵ دزفول و گزارش بوی گاز با منشا نامشخص و مسمومیت تعدادی از شهروندان در حد فاصل بین میدان الف دزفول و میدان رودبند، با توجه به پیش بینی وسعت حادثه چهار پایگاه اورژانس شهری به محل اعزام شدند.

فرماندار دزفول نیز به خبرنگار در خصوص علت نشت گاز کلر در دزفول گفت: بررسی اولیه نشان می دهد که عوامل انسانی در این حادثه دخیل بوده است.

حبیب الله آصفی در خصوص این حادثه افزود: تعدادی افراد معتاد و بعضا ولگرد در منطقه محل نشت گاز کلر تردد می کردند که پیش بینی اولیه ما بر این است که یکی از افراد فوق الذکر محل کپسول های گاز کلر را دستکاری کرده باشد.

فرماندار دزفول وی در پاسخ به سوال در رابطه با بازداشت افراد مرتبط با این حادثه گفت: تاکنون هیچ شخصی بازداشت نشده است ولی تحقیق وسیع در این باره آغاز شده است.

از ۳۶۲ مصدوم این حادثه، این تعداد ۳۵ نفر بستری شدند و ۳۲۷ نفر هم مرخص شده اند.

۹۰ نفر نیز به بیمارستان نبوی دزفول انتقال یافته اند که ۸۵ نفر بعد از انجام اقدامات درمانی ترخیص شدند.

تعداد مصدومان انتقال یافته به بیمارستان گنجویان دزفول ۲۷۲ نفر است که از این تعداد ۳۰ نفر در بخش های مختلف بستری هستند و ۲۴۲ نفر هم مرخص شدند.

 فرماندار دزفول در ارائه آخرین اطلاعات اعلام کرد: اقدام به سرقت شیر سیلندر گاز کلر از سوی یک فرد علت نشت گاز و ایجاد مشکل تنفسی برای شهروندان دزفول است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 3 =