انور قرقاش:

قطر کشوری کوچک اما ثروتمند است/ بهترین راه برون رفت از بحران

شناسهٔ خبر: 4057330 -
وزیر مشاور در امور خارجه امارات ضمن توصیف اینکه قطر کشوری کوچک اما ثروتمند است به تشریح بهترین راه برون رفت از بحران کنونی دوحه و کشورهای عربی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، انور بن محمد قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات اعلام کرد که کشورهای تحریم کننده قطر کشورهایی هستند که به داشتن اصول ثابت معروف هستند و عدم تسلط بر کشور کوچک از جمله این اصول به شمار می رود.

وی که در دیدار با مسئولان رسانه ای هند سخن می گفت، افزود: شبکه الجزیره وابسته به اخوان المسلمین است و امنیت و صلح را تهدید می کند. قطر، حامی تروریسم است و به بسیاری از افراد ممنوعه از سوی سازمان ملل متحد و آمریکا در کشورش پناه داده است.

قرقاش خطاب به مسئولان و مقامات هند گفت که بحران کنونی قطر و کشورهای عربی بر مهاجران هندی مقیم این کشورها و منافع اقتصادی آنها تاثیر منفی نخواهد داشت و عربستان، مصر، بحرین و امارات طبق اصول خود به دنبال تشدید تنش ها در منطقه نیستند.

وی افزود: قطر کشور کوچک اما ثروتمند است، دوحه از منابع مالی خود برای حمایت از تروریسم استفاده می کند. بهترین راه برون رفت از بحران کنونی این است که قطر، نگرانی های همسایگان خود را در خصوص آسیب به ثبات حاکمیتی شان از بین ببرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 2 =