معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:

۷۰۰ روحانی برای برگزاری نماز جماعت در مدارس زنجان فعالیت می کنند

شناسهٔ خبر: 4057536 -
زنجان-معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تعداد ائمه جماعات در مدارس استان زنجان را ۷۰۰ نفر اعلام کردو گفت: دانش آموزان زنجانی استقبال خوبی از نماز جماعت دارند.

محمود عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر به توسعه فعالیتهای فرهنگی و قرآنی در مدارس استان زنجان در سال تحصیلی جدید ۹۶-۹۷ اشاره کرد و افزود: فعالیتهای فرهنگی و قرآنی در مدارس استان توسعه می یابد. 

وی اظهار کرد: دوره های قرآنی درفصل تابستان در کانون سهروردی و ۱۲ دارالقرآن استان برگزار شد و همچنین طرح حفظ نور در یک جزء و ۳۰ جزء برای دانش آموزان برگزار شد. 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:طرح مصباح الهدی برای دانش آموزان زنجانی برگزار شد و گفتمان شیعه شناسی در سطح مدارس استان برگزار شد. 

عباسی تعداد ائمه جماعات در مدارس استان زنجان را ۷۰۰ نفر اعلام کردو گفت: از این تعداد ائمه جماعت روحانی همکار فرهنگی هستند و ائمه جماعت فرهنگی غیر روحانی هم فعالیت می کنند. 

وی تاکید کرد: نرم کشوری نماز خانه هادر مدارس ۵۰ سانتی متر است و در استان زنجان بسیار کم است و نرم استانی تنها ۲۸ سانتی متر است و خوشبختانه درمدارس استان زنجان استقبال دانش آموزان از نماز جماعت بسیار عالی است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آموزش‌وپرورش برای ترویج فرهنگ نماز در مدارس نسبت به برگزاری نماز جماعت بسیار تأکید داردو در سال‌های آینده هم برگزاری نماز جماعت در مدارس توسعه می یابد. 

عباسی تصریح کرد: فرهنگ نمازدر بین نسل جوان به خوبی تبیین شودو در این راستا این معاونت در سالجاری برنامه ریزی لازم را دارد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 14 =