مجلس تصویب کرد؛

الزام دولت به ارائه گزارش‌های ۳ ماهه از نقض حقوق بشر توسط آمریکا

شناسهٔ خبر: 4057591 -
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را موظف کردند موراد نقض حقوق بشر توسط آمریکا را در قالب‌ گزارش‌های ۳ ماهه به مجلس اطلاع داده و اقدام مقتضی انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز صبح، با تصویب مواد دیگری از طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، دولت را موظف کردند در مقابل نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطوح مختلف اقدام کرده و به مجلس گزارش دهد.

براساس ماده ۱۵ این طرح «دولت موظف است نسبت به نقض حقوق بشر در سطوح ملی، منطقه ای یا جهانی توسط ایالات متحده یا با حمایت این کشور، با استفاده از ظرفیت سازمانهای بین‌المللی از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در خصوص مواردی از قبیل جنایت علیه بشریت در یمن اقدامات مقتضی را انجام دهد و گزارش مربوط را در هر سه ماه یک بار به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند».

همچنین بر اساس ماده ۱۶ طرح مصوب مجلس شورای اسلامی «دولت موظف است از اتباع و شهروندان کشورهای منطقه از جمله فلسطین و لبنان که قربانی اقدامات نامشروع ایالات متحده یا حمایت‌های این کشور از اقدامات نامشروع و ناقض حقوق ایشان در منطقه شده اند، حمایت های لازم جهت تسهیل فرآیند دادخواهی و تظلم را در مراجع ذیصلاح ملی، منطقه ای و بین‌المللی به عمل آورد».

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 0 =