رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان خبرداد:

ثبت نام ۳۰۱ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی کردستان در سایت بهین یاب

شناسهٔ خبر: 4057711 -
سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: امسال تاکنون ۳۰۱ واحد تولیدی و صنعتی استان در سایت بهین یاب برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند.

به گزارش خبرنگارمهر، محمد دره وزمی امروز یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: از زمان بازگشایی سایت بهین یاب در سال جاری تاکنون ۳۰۱ واحد تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی با مبلغ درخواستی ۱۹۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ثبت نام کردند.

وی عنوان کرد: از تعداد ذکر شده ۹۴ مورد به مبلغ ۳۲ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان به تایید کمیته های کارشناسی رسیدند و ۹۰ مورد هم به مبلغ ۳۰ میلیاردو۲۰۰ میلیون تومان تصویب و به بانک ها معرفی شدند.

دره وزمی اضافه کرد: از تعداد کل واحدها ۱۰۹ مورد واحد تولیدی صنعتی هستند که درخواست دریافت ۱۴۲ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان کردند.

وی اضافه کرد: در کمیته کارشناسی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ۹۰ مورد مورد بررسی قرار گرفته و از این تعداد ۳۵ مورد تایید شدند و سپس ۳۱ مورد هم به مبلغ ۲۰ میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان به بانک ها معرفی شدند.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان تعداد واحدهای کشاورزی ثبت نام شده در سایت بهین یاب را ۲۱۳ مورد ذکر کرد و افزود: میزان مبلغ تسهیلات درخواست شده این واحدها ۵۶میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

دره وزمی اضافه کرد: تاکنون ۵۹ واحد کشاورزی در کمیته کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی استان به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تایید شدند.

وی تعدادواحدهای تولیدی ثبت نام شده استان در سایت بهین یاب را در درصد واحدهای ثبت نامی در کشور ذکر کرد و گفت: میزان مبلغ درخواستی واحدهای استان پنج درصد کشور است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: از نظر تعداد واحدهای مورد بررسی و تایید شده در کمیته های کارشناسی به ترتیب ۳.۵درصد و یک درصد کل واحدهای بررسی شده و تایید شده در کمیته های کارشناسی کل کشور است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 7 =