معاون فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:

دانشگاه ها از فضای رقابتی ناسالم خارج شوند

شناسهٔ خبر: 4057864 -
بیرجند-معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: باید ماموریت هر دانشگاه مشخص شده تا دانشگاه ها از وضعیت فضای رقابتی ناسالم خارج شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد بهرامی نسب پیش از ظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کابردی خراسان جنوبی اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی با حدود ۵۰۰ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور است.

وی بیان کرد: هر چند هنوز این دانشگاه به ایده ها و اهداف مد نظر نرسیده است اما سعی دارد یک دانشگاه مهارت گرا باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه این دانشگاه به دنبال برنامه ریزی درست برای راه اندازی رشته های مورد هر منطقه و استان است، عنوان داشت:  از سال ۷۰ که اساسنامه دانشگاه تنظیم شد، دغدغه اصلی کشور تربیت نیروی کار ماهر بوده است.

شغل محوری هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی است

بهرامی نسب با اشاره به اینکه در برهه ای از زمان شاهد رشد شکل گیری شعبه های زیادی از دانشگاه ها در کشور بودیم، بیان داشت:  دانشگاه علمی کاربردی نیز به طبع سایر دانشگاه ها در این سنوات رشد زیادی در تعداد مراکز داشت به نحوی که در حال حاضر یک هزار و ۷۰ مرکز در کشور دارد.

وی با بیان اینکه این امر در حال حاضر ما را با چالش مواجه کرده است، افزود: در حال حاضر برخی از مراکز داشنگاه با ۷۰ تا ۸۰ دانشجو فعالیت می کنند و از این نیاز است که در دوره جدید به دنبال درآمد پایدار باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به تفاوت این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین تفاوت ها این است که دانشگه علمی کاربردی باید در قبال دانشجو به دولت و جامعه پاسخگو باشد و آینده شغلی آن ها را رصد کند.

بهرامی نسب با تأکید بر اینکه شغل محوری هدف اصلی دانشگاه است، عنوان داشت:  اگر دانشجو بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار نشود یعنی به وظیفه خود به درستی عمل نکرده ایم و نیاز سنجی مکانی و زمانی درستی انجام نداده ایم.

امور دانشگاه ها باید ماموریتی شوند

وی اضافه کرد: پویایی و فعالیت یکی از ویژگی هایی است که باید در دانشگاه های علمی کاربردی وجود داشته باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با تأکید بر اینکه امور دانشگاه ها باید ماموریتی شوند، بیان کرد: بارها از وزارت علوم خواسته ایم که باید ماموریت هر دانشگاه مشخص شود تا دانشگاه ها از وضعیت فضای رقابتی ناسالم خارجی شوند

بهرامی نسب با بیان اینکه در حال حاضر دغدغه دانشگاه، ف دانشجو است، بیان داشت: نیاز است که با کیفی سازی برنامه های دانشگاه زمینه جذب دانشجویان فراهم شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =