ریشه بدهکاری باید بخشکد؛

فوتبال در انتظار تصمیم انقلابی فدراسیون

شناسهٔ خبر: 4058069 -
فدراسیون فوتبال قصد دارد از دو فصل آینده تیم‌هایی که نتوانند مجوز حرفه‌ای کسب کنند را از حضور در لیگ برتر منع کند، اتفاقی که انتظار می رود یک بار برای همیشه رخ دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، فوتبال ایران سالهاست در رده باشگاهی با معضلی به نام بدهی های کلان و انباشته مواجه است و با وجود تذکرات و حتی تهدیدهایی که از سوی نهادهای داخلی صورت گرفته است اما نه تنها میزان بدهی باشگاه ها کاهش نیافته بلکه هر سال بر این میزان اضافه نیز شده است.

چند سال پیش و زمانی که فدراسیون فوتبال به دنبال گرفتن مجوز حرفه ای برای حضور نمایندگان ایران در آسیا بود، برخی باشگاه ها با راهنمایی مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اقدام به سندسازی کردند تا عملا مسیر حرفه ای شدن را به اشتباه بروند و کاری کنند که فوتبال از مسیر اصلی اش خارج شود.

حالا پس از فشارهایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم های ایرانی آورده تا بدهی های خود را صاف کنند، فدراسیون فوتبال هم برآن نشده تا زودتر از جریمه های مسئولان آسیایی، خود به فکر حل مشکل مالی تیم های ایرانی باشد.

درحالی که کنفدراسیون فوتبال آسیا تا روز نهم شهریورماه به تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا فرصت داده تکلیف بدهی هایشان را مشخص کند، فدراسیون فوتبال با علم بر اینکه این تیم ها نمی توانند بدهی های خود را بدهند و قطعا از حضور در لیگ قهرمانان محروم خواهند شد، به دنبال گرفتن مهلت است تا شاید فرجی شود و این بدهی ها تسویه شود.

با این شرایط فدراسیون فوتبال قصد دارد از حالا تاکید لازم به باشگاه ها را انجام دهد تا برای دو فصل آینده باشگاه هایی که نتوانند مجوز حرفه ای دریافت کنند را از لیگ برتر کنار بگذارد. این تهدیدها قبلا هم صورت گرفته اما هیچ ضمانت اجرایی نداشته  است.

به نظر می رسد با فشارهایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد کرده حالا فدراسیون ایران هم مجاب شده تا این اقدام را برای نخستین بار انجام دهد و تیم های بدهکار را از حضور در لیگ برتر محروم کند. 

جامعه فوتبال ایران در انتظار این تصمیم انقلابی فدراسیون فوتبال است تا یک بار برای همیشه ریشه بدهی در تیم های باشگاهی خشکیده شود و هر تیمی که می خواهد در لیگ برتر حضور داشته باشد میزان درآمد و هزینه اش مشخص باشد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =