مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان:

جشنواره ملی بازی‌های بومی و محلی در گرمسار برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: 4058083 -
سمنان - مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از برگزاری چهارمین جشنواره بومی و محلی در گرمسار خبر داد و گفت: ۱۵ استان کشور به مدت دو روز در این دوره از مسابقات حضور دارند.

فرزاد فتاحی در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری بزرگترین جشنواره بازی و نواهای بومی و محلی با حضور ۱۵ استان در شهر گرمسار خبر داد و ابراز داشت: در جشنواره بازی‌های بومی و محلی، گرمسار میزبان سه کشور آسیایی نیز خواهد بود که همین امر می تواند ورزش های بومی و محلی استان سمنان را به دیگر کشورهای دنیا نیز معرفی کند لذا برگزاری باشکوه این دوره از مسابقات از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با بیان اینکه سال جاری با میزبانی رقابت های ووشو در استان آغاز شد، ابراز داشت: با توجه به تأثیر مطلوب حضور کشورها در استان و توسعه توریسم ورزشی و کمک به ورزش قهرمانی استان تصمیم گرفته شد تا برنامه‌های دیگری هم تا پایان سال اجرا و ازجمله میزبانی مسابقات بین‌المللی قهرمانی بدمینتون که در دو قسمت دختران و پسران در شهریورماه برگزار شود استفاده کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: یکی از راه‌های تحقق شعار استان سمنان از معبر به مقصد، جذب و پذیرش گردشگر از راه مسابقات و توریسم ورزشی است که برگزاری این رقابت‌ها می‌تواند به معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و شهر گرمسار کمک کند.

فتاحی در ادامه تصریح کرد: میزبانی‌های متعدد استان سمنان از مسابقات مختلف از جمله تنیس، کاراته، بسکتبال، مچ اندازی به خوبی نشان می دهد از نظر برگزاری مسابقات ملی و بین المللی در سطح بسیار خوبی قرار داریم، لذا در چهارمین جشنواره بازی‌های قومی و محلی در گرمسار بار دیگر می کوشیم تا این میزبانی در حد کمال مطلوب برگزار شود.

وی افزود: برای میزبانی مسابقات شطرنج جام فجر در بهمن‌ماه گذشته جلساتی با فدراسیون مطبوع برگزار و تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسید که احتمال حضور ۲۵ کشور خارجی در این مسابقات وجود دارد و با تامین هزینه‌های میزبانی امیدواریم میزبانی مسابقات شطرنج را نیز در کنار بدمینتون شاهد باشیم که اگر منابع مالی جواب دهد در چند رشته دیگر هم میزبانی مسابقات بین‌المللی و ملی را خواهیم داشت.

جشنواره بازی‌های بومی و محلی در تاریخ‌های ۱۷ و ۱۸ شهریورماه سال جاری مصادف با عید غدیر خم در یکی از مراکز ورزشی و یا فرهنگی و توریستی با حضور برخی مقامات کشوری در حوزه ورزش و جوانان و میراث فرهنگی و گردشگری در شهر گرمسار برگزار می‌شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =