فرمانده انتظامی میامی:

سرقت در میامی ۱۲درصد کاهش یافت/ ۴۰سارق دستگیر شدند

شناسهٔ خبر: 4058157 -
میامی- فرمانده انتظامی میامی از کاهش ۱۲درصدی سرقت در این شهرستان طی چهار ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۴۰ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرگرد احمد حاجی پروانه بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل فرماندهی انتظامی میامی، ضمن بیان اینکه با همراهی و مشارکت مردم در کنار تعامل دستگاه‌های انتظامی و قوه قضائیه در میامی موفقیت‌های خوبی طی سال جاری کسب کرده‌ایم، بیان داشت: کاهش۱۲درصدی سرقت یکی ازاین‌دستاوردها قلمداد می‌شود که درباره آن باید گفت در چهارماهه نخست سال جاری ۷۳درصد از سرقت‌ها کشف‌شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، پنج درصد افزایش داشته است.

وی بابیان اینکه بیشترین کشف سرقت در میامی مربوط به احشام است، افزود: در چهارماهه اول سا جاری ۴۰ سارق دستگیر شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد اما هنوز در مقوله سرقت احشام باید اقدامات بهتری صورت گیرد.

کشف ۱۴۶ کیلوگرم مواد مخدر

فرمانده انتظامی میامی همچنین از کشف ۱۴۶ کیلوگرم مواد مخدر طی چهارماهه نخست سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۵درصد افزایش‌یافته است.

حاجی پروانه بالا بردن سطح امنیت فردی و جمعی جامعه و ارتقای آگاهی‌های مردمی در سطح ملی را یکی از راه‌های مقابله با تخلفات دانست و گفت: ۷۵ درصد سارقان میامی معتاد هستند که تعداد دستگیرشدگان این قشر نسبت به سال قبل ۱۲۶ درصد افزایش داشته است لیکن دستگیری آخرین راه نیست و باید نسبت به بالا بردن سطح آگاهی‌ها در دو مقطع جامعه و ملی اقدام کنیم.

وی افزود: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ازجمله بیکاری و اعتیاد موردتوجه نیروی انتظامی است اما به‌تنهایی نمی‌توانیم از عهده آن بربیاییم لیکن از سایر دستگاه‌ها کمک می‌خواهیم تا در راستای آگاهی بخشی به جامعه با ناجا همراهی کنند.

۲۵۵میلیون تومان قاچاق در میامی کشف شد

فرمانده انتظامی میامی در پاسخ به سؤالی با موضوع جرائم اقتصادی، گفت: در بحث کالا و قاچاق آن باوجود شعار سال موسوم به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  باید گفت نیروی انتظامی با جدیت نسبت به مقابله با جرائمی ازاین‌دست اهتمام داشته که رشد ۲۸ درصدی پرونده‌های حوزه اقتصادی در چهارماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در زمره این کوشش‌ها است.

حاجی پروانه ارزش ریالی اجناس مکشوفه چهارماهه نخست سال ۹۵ را ۵۱ میلیون تومان عنوان کرد و بیان داشت: این میزان در سال جاری به ۲۵۵میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی درباره تصادفات رانندگی نیز بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا روز بیستم مردادماه۹۶ خوشبختانه هیچ حادثه فوتی در شهر میامی نداشته‌ایم و تصادفات درون‌شهری نیز ۹۸ درصد کاهش‌یافته‌اند که آماری خیره‌کننده است اما در حوزه برون‌شهری، مجموع کل تصادفات متأسفانه ۲۲درصد افزایش داشته و همچنین فوت‌شدگان این حوادث نیز نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته‌اند و از سوی دیگر در بخش مصدومان نیز شاهد رشد ۱۲درصدی نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

۲۸۸ مورد بازدید از اصناف صورت گرفت

فرمانده انتظامی میامی در پاسخ به سؤالی با موضوع انجام گشت‌های ناجا در بخش‌های مختلف صنفی و امنیت اخلاقی نیز توضیح داد: در راستای اجرای برنامه‌های پلیس امنیت و ارتقای اخلاق اجتماعی، ۲۱۰طرح در سطح شهرستان تنها با موضوع مواد مخدر انجام‌شده که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۲۲۰ درصد رشد داشت و از سوی دیگر ۲۸۸مورد بازدید از اصناف را نیز در چهارماهه سال جاری داشته‌ایم که منجر به ۱۴مورد پلمپ شده است.

حاجی پروانه تأکید کرد: در بحث آمار سامانه تلفنی ۱۹۷ نیز باید گفت در چهارماهه نخست سال جاری تعداد کل پیام‌های دریافتی پلیس اعم از شکایات و انتقادات و پیشنهادها، ۱۲۴درصد رشد داشته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =