مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱):

سرعت سیر قطار مسافربری در راه آهن شمالشرق(۱) به ۱۶۰ کیلومتر رسید

شناسهٔ خبر: 4058172 -
شاهرود - مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱)، با بیان اینکه طرح افزایش سرعت قطارهای مسافربری در این ناحیه تا سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت کلید خورد، گفت: این طرح با حرکت قطار تست سرعت «بلاک» آغاز شد.

فرشاد زادخور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه قطار تست سرعت در راه آهن منطقه شاهرود برای امتحان امکان افزایش سرعت به حرکت درآمده است، تاکید کرد: قطار تست متشکل از یک دستگاه دیزل و واگن مسافری است که به منظور انجام آزمایشات فنی و تخصصی در زمینه افزایش سرعت به محل‌های مورد نظر در خطوط ریلی اعزام می‌شود که این دستگاه امکان سرعت قطارها را تا ۱۶۰ کیلومتر بررسی می‌کند.

وی افزود: به منظور تست افزایش سرعت وسایل نقلیه ریلی درمحل قوس‌های موجود در حد فاصل ایستگاه‌های بسطام، شیرین چشمه و گیلان و یکسان‌سازی سرعت قطارهای مسافری در این محدوده، قطار تست سرعت بلاک تشکیل و سرعت در مسیر مورد نظر ارزیابی شد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱) بیان کرد: پس از انجام مراحل مختلف نوسازی و بازسازی قوس‌های ریلی در محدوده ذکر شده، قطار تست کار امکان سنجی و ایمن بودن سرعت در قوس‌ها را تا۱۴۰ کیلومتر در ساعت  مورد بررسی قرار داد و پیش بینی می شود این مهم به زودی در سیر قطارهای مسافری اعمال شود و بدیهی است با افزایش سرعت قطار در قوس‌ها شاهد کاهش بیش از پیش زمان سیر باشیم.

زادخور تاکید کرد: میانگین سرعت قطارها به شاخص‌های مختلفی چون نوع واگن‌ها، تناژ قطار، وضعیت شیب و فراز خطوط و وجود قوس‌ها بستگی دارد، از این رو علاوه بر نوسازی ناوگان ریلی برای کاهش زمان سیر قطارها، خطوط نیز به‌سازی شده که با تلاش‌های صورت گرفته است همچنین با این اقدام در حال حاضر حداکثر سرعت سیر قطارها به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت رسیده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 2 =