در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بناب عنوان شد؛

پاکسازی محلات آلوده شهرستان بناب/ افزایش۱۸درصدی دستگیری معتادان

شناسهٔ خبر: 4058278 -
بناب- فرماندار بناب از پاکسازی محلات آلوده شهرستان بناب خبر داد و گفت: رویکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مبارزه بی امان با قاچاقچیان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله فرج اللهی عصر یک شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب گفت: تا سال ۹۲ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب در حالت تعطیلی قرار داشت که طی چهار سال اخیر با فعال کردن این شورا بر اساس ارزیابی های بعمل آمده از سوی استان شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان بناب جزو چهار شهرستان برتر استان آذربایجان شرقی قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه رویکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب در سال ۹۶ مبارزه بی امان با قاچاقچیان و معتادان متجاهر است؛ گفت: نیروی انتظامی شهرستان با همکاری اداره اطلاعات، سپاه، بسیج و دستگاه قضایی با همدلی که داشتند و پای کار بودند، توانستند گام های مؤثری را در راستای مبارزه با مواد مخدر بردارند.

وی افزود: عملکرد ۴ ماه ابتدای سال جاری نشان می دهد علیرغم محدودیت ها با تلاش شبانه روزی اقدامات خوبی صورت گرفته و نتیجه آن این که شهرستان بناب فاقد معتاد متجاهر است.

اعتبارات موجود در امر آموزش ناکافی است

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب همچنین آموزش و اطلاع رسانی را جزو رویکرد دیگر این شورا در شهرستان بناب اعلام و تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۵۷ هزار نفر در سطح شهرستان از این کلاس ها استفاده کردند.

فرج اللهی اعتبارات موجود را در امر آموزش ناکافی دانست و گفت: اگر می خواهیم این کلاس ها نتیجه بخش باشد باید به بحث آموزش اعتبار ویژه ای پیش بینی و تخصیص یابد.

وی افزود: فعلاً مجبوریم از امکانات محدود شهرستان در امر آموزش استفاده کنیم و در این شرایط نیز انتظارات برآورده نمی شود!

فرماندار بناب در ادامه با ارائه گزارشی از آمار دستگیری معتادان و قاچاقچیان اذعان کرد: در ۴ ماه اول سال ۹۵ تعداد فروشندگان مواد مخدر دستگیر شده ۱۵۷ نفر بودند که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۸۵ نفر رسیده و ۱۸ درصد افزایش نشان می دهد.

به گفته فرج اللهی، تعداد قاچاقچیان دستگیرشده در سال ۹۵ هشت نفر بودند که در ۴ ماه اول سال ۹۶ نیز ۸ نفر بوده اند.

وی همچنین تعداد معتادان دستگیر شده در ۴ ماه اول سال ۹۵ را ۸۶ نفر اعلام کرد و گفت: در ۴ ماه اول امسال این تعداد به ۲۹۶ نفر افزایش یافته که ۲۴۴ نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب خاطرنشان کرد: پاکسازی محلات آلوده شهرستان را جزو برنامه های نیروی انتظامی در این شهرستان اعلام و اظهارکرد: اجرای این طرح رضایت مندی مردم و ساکنان محلات را در برداشته است.

فرج اللهی شهرستان بناب را جزو ۴ شهرستان برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: معتادانی که بتوانند در مدت یکسال از دام اعتیاد رهایی یابند، با تأیید مراکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به طرح موضوع توزیع رایگان مواد مخدر در کشور اذعان کرد: به نظر می رسد اجرای این طرح احتمالی ارزش و اهمیت مبارزه با موضوع مواد مخدر را لوث کرده و به اهمیت مبارزه با مواد مخدر آسیب برساند. لذا به نظر می رسد این طرح نیاز به بررسی بیشتر و نظرات کارشناسی شده دارد.

مواد مخدر بزرگ ترین تهدید اجتماعی برای قشر جوان جامعه است

فرمانده نیری انتظامی بناب نیز در این جلسه گفت: با اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در شهرستان جا افتاده است.

سرهنگ رمضان اللهوردیان اظهار کرد: سال گذشته با عملیات های مشترکی که با اداره اطلاعات انجام دادیم توانستیم کشفیات خوبی داشته باشیم.

وی از افزایش ۱۴ درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در شهرستان بناب طی ۴ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: طی همین مدت آمار سرقت نیز ۱۹ درصد کاهش یافته است.

این افسر انتظامی همچنین با تقدیر و تشکر از همکاری دهیاران در پاکسازی مناطق آلوده تصریح کرد: اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده جزو دستور کار این نیرو قرار دارد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 1 =