مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خبر داد:

برگزاری ۱۳۰ هزار ساعت کلاس کنکور رایگان برای دانش‌آموزان استان

شناسهٔ خبر: 4058292 -
زاهدان - مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۳۰ هزار ساعت کلاس تقویتی و کنکور رایگان برای دانش‌آموزان ۱۹ شهرستان سطح استان برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی اظهار داشت: دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در کنکور سراسری امسال ۸ رتبه ۲ رقمی و بیش از ۱۲۰ رتبه زیر هزار کسب کردند که البته این آمار جمع‌بندی نهایی نشده ولی همین آمار هم از نظر عملکردی نسبت به سال ۹۵ کمی رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: نتایج فعلی نسبت به نتایج دانش‌آموزان استان در کنکور سال ۹۲ که تنها ۲ رتبه ۲ رقمی و ۶۴ رتبه زیر ۱۰۰۰ در سطح استان داشتیم، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۳۰ هزار ساعت کلاس تقویتی و کنکور رایگان برای دانش‌آموزان ۱۹ شهرستان سطح استان برگزار شده، افزود: تلاش شبانه‌روزی همکاران آموزش و پرورش در دورافتاده‌ترین نقاط استان و با کمترین امکانات جای تقدیر ویژه دارد و با وجود همه کاستی‌ها روند فعالیت‌های آموزش و پرورش استان رو به رشد ارزیابی می‌شود.

نخعی با اشاره به اینکه در ۳ سال اخیر بیش از ۱۲۰ هزار دانش‌آموز جدید جذب کلاس‌های درس سطح استان شده‌اند، خاطرنشان کرد: ما در آموزش و پرورش استان همزمان با نیاز استان در حال گسترش کمی آموزش هستیم و جذب همه کودکان لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل استان به طور جدی در دستور کار ماست.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =