القاعده خواستار حمله به خطوط راه آهن در اروپا و آمریکا شد

شناسهٔ خبر: 4060440 -
شاخه یمنی سازمان تروریستی القاعد از هواداران خود خواست که خطوط راه آهن و سامانه های حمل و نقل عمومی در اروپا و آمریکا را هدف حمله قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «القاعده در شبه جزیره عربی» (AQAP) که شاخه یمنی این سازمان تروریستی است در جدیدترین نشریه رسمی خود از هواداران این سازمان تروریستی خواست که به منظور پراکندن تخم نفاق و وحشت، به خطوط راه آهن و سامانه های حمل و نقل عمومی در اروپا و آمریکا حمله کنند.

در جدیدترین شماره نشریه آنلاین این گروه تروریستی به نام «الهام» (Inspire) سامانه ریلی آمریکا به عنوان یک هدف خوب معرفی می شود، زیرا رعایت موازین امنیتی در این خطوط عموماً سهل انگارانه بوده و اجرای تنها یک عملیات می تواند سبب تخریب گسترده و قطع خطوط ریلی شود.

این نشریه در مقاله ای به قلم یک کارشناس مواد منفجره و عضو این گروه تروریستی توضیح می دهد که حمله انبوه به سامانه های حمل و نقل می تواند سبب وارد آمدن خسارات اقتصادی قابل توجه و تضعیف امنیت عمومی شود.

در مقاله ای دیگر در این نشریه آنلاین، دستورالعمل ساخت و استفاده از وسیله ای برای از خط خارج کردن قطارها ارائه شده است.

سومین مقاله نیز با ارائه نقشه ای از کشور آمریکا، سامانه های حمل و نقل معینی از جمله مترو نیویورک را به عنوان هدف حملات تروریستی خود معرفی می کند.

این نشریه آنلاین از تمام وفاداران به سازمان تروریستی القاعده می خواهد که «خطوط راه آهن طویل و محافظت نشده در آمریکا، فرانسه و انگلیس را مورد حمله قرار داده و موانعی در این خطوط بگذارند که سبب از خط خارج شدن قطارها و بروز ترس در میان غربیان و همچنین تضعیف اقتصاد آنها شود».

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =