کلیسای انگلستان روز گذشته طی اقدامی بی سابقه به مشاوران اخلاقی پزشکان گفت: اتانازی باید در مورد برخی نوزادان بیمار اعمال شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز چاپ لندن، دکتر تام باتلر، اسقف شهر  ساوت وارک، گفت: هزینه اقتصادی مراقبت و آموزش بلند مدت در مورد این کودکان باید مد نظر قرار گیرد.

این اسقف که فراتر از رویکرد کلیساها عمل می کرد گفت: ممکن است شرایطی به وجود آید که اتانازی چنین نوزادانی از لحاظ اخلاقی قابل پذیرش باشد.

دکتر باتلر مقاله ای به شورای اخلاق زیستی نوفیلد ارائه کرده است این سازمان در زمینه معضلات اخلاقی که پیشرفتهای علمی آن را به وجود آورده مشاوره ارائه می دهد. این شورا از پزشکان، وکلا، فیلسوفان، دانشمندان و متأله ها تشکیل شده و روز پنچشنبه نظر خود را درباره چگونگی برخورد با نوزادان معلول و بسیار بیمار منتشر می کند.

امروزه پیشرفتهای علم پزشکی این امکان را فراهم کرده که نوزادان نارس 22 هفته ای زنده بمانند.

اسقف شهر  ساوت وارک درباره اتانازی نوزادان بسیار بیمار استدلال کرده است که در نظر مؤمنان مسیحی مرگ پایان زندگی نیست و نباید به هر قیمتی از آن پرهیز کرد.

اظهارات این مقام دینی بریتانیا به دنبال سخنان یک انجمن پزشکی در بریتانیا صورت گرفته که خواستار بحث عمومی درباره اتانازی نوزادان بسیار بیمار شد.

انجمن سلطنتی متخصصان زایمان پزشکی زنان از سوی کارشناسان علم ژنتیک و اخلاق گرایان پزشکی مورد استفبال قرار گرفت اما برخی نیز آن را به عرضه مهندسی مدنی نسبت داده و از ابراز نظر خود داری کردند.

کد خبر 406115

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =