برگزاری دوره آموزشی پدافند غیرعامل با موضوع بیوتروریسم

کرمانشاه- دوره آموزشی پدافند غیرعامل با موضوع بیوتروریسم و آگروتروریسم در اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دوره آموزشی پدافند غیرعامل با موضوع بیوتروریسم و آگروتروریسم در اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ مردادماه جاری برگزار شد.

 این دوره آموزشی در دو کلاس ویژه کاردان و تکنسین های دامپزشکی و نیز کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برگزار گردید و در آن شناخت تهدیدات و نیز نحوه برخورد با انها در حوزه دامپزشکی تشریح شد.

هدف از برگزاری این دوره افزایش هرچه بیشتر دانش و آگاهی کارکنان اداره کل دامپزشکی استان در حوزه پدافند غیرعامل به ویژه موضوع  بیوتروریسم و آگروتروریسم است؛ آگروتروریسم یا همان بیوتروریسم کشاورزی شامل استفاده از بیماری حیوانی و گیاهی به منظور ایجاد آسیب و تخریب وسیع در بخش کشاورزی است.

با توجه به افزایش تهدیدات بیوتروریستی، سایبری و زیستی و اهمیت مقوله تهدیدشناسی، افزایش پایداری و کاهش آسیب‌پذیری زیرساختها و مراکز حیاتی، حساس و مهم در مقابل تهدیدات از طریق فرهنگ‌سازی، آموزش، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی جهت دفع این تهدیدات باید بیشتر مورد توجه واقع شود.

تهدید امنیت غذایی،  کاهش تولید غذا، خسارات شدید اقتصادی،   از بین بردن اعتماد عمومی و... از جمله پیامدهای حملات بیوتروریسمی است که ضرورت آمادگی در برابر این گونه تهدیدات را بیش از پیش نمایان می کند و برگزاری دوره فوق نیز در همین راستا بوده است.

لازم به ذکر است، که مدرس دوره مذکور دکتر محمد سلیمی راد مدرس مرکز مطالعات سازمان پدافند غیر عامل کشور بود که  در دو دوره ۱۲ ساعته هر کدام به مدت دو روز در محل سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برگزار شد که مجموعا ۸۶ نفر از کارکنان اداره کل دامپزشکی در این کلاس ها شرکت کردند.

کد خبر 4061554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =